Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Baykuş Yastık Yapımı

Sizlere köşeden köşeye battaniye yapımından bahsetmiştik. Aynı teknikle şimdi örgü kırlent modelleri örüyoruz. Teknik olarak nasıl yapıldığından bahsetmeyeceğiz. Daha önce detaylı olarak verdiğimiz için. Şablonu vereceğiz sizlere köşe olarak sayıları hesaplayarak örebilirsiniz. Tığ işi kırlent modelleri olarak daha önce sizlere pikselli yastık yapımından bahsetmiştik. Dilerseniz bu teknikle de örebilirsiniz. Minik minik motiflerle yapıyoruz bu kırlenti. Aynı şablonu uygulayarak pikselli olarak yapabilirsiniz. Bu kırlenti evinizde olan iplerle renkleri uyarlayarak örebilirsiniz. Pamuklu iplikler kullanabilirsiniz. Yünlü veya akrilik iplikler kullanabilirsiniz. Çok güzel bir örnek.

Baykuş Yastık Nasıl Yapılır?

Baykuşlu birçok örgü modelinden bahsettik. Örgü anahtarlık modelleri, baykuş şapka modelleri, battaniye modelleri , amigurumi oyuncak baykuş yapımı paylaştık. Bugünde kırlent yapımından bahsedeceğiz. Orta kalınlıkta bir iplik ile 2,5 – 3.5 mm arası tığlar kullanabilirsiniz. Kullanacağınız ipin türüne göre tığ ölçüleri değişecektir. Kırlentin orjinali köşeden köşeye yapılan örnekten. Pikselli olarak veya köşeden köşeye istediğiniz şekilde örebilirsiniz. Şimdi modelin sizlere önce şablonunu vermek istiyorum.

Bu modelde DMC petra iplik kullanılmış. Türkiye’de var mı bilmiyorum. Tığ olarak 0,75 mm tığ ile örülmüş. % 100 pamuklu bir iplik. Çevrenizde bu özelliklere uyan iplikler tercih edebilirsiniz. Tekli trabzan yapılarak köşeden köşeye olarak örülmüş.

Baykuş Yastık Yapımı 3

Şablonu pamuklu ipliklerle uyguladığımızda çok şık duracak. Ev dekorasyonunda istediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

Baykuş Yastık Yapımı

Baykuş Yastık Yapımı 1

Baykuş Yastık Yapımı 2

Kaynak http://doubletrebletrinkets.co.uk/2015/12/17/owl-cushion-cover/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Baykuş Yastık Yapımı”
 1. yasemin dedi ki:

  Cok harika duruyor bende yapmak istedim fakat anlamadigim bir sey var.beyaz kismini tekli trabzanla orup uzerine baykuslar isleniyor mu yoksa orgu sirasindami olusturuluyor?

  1. Melek dedi ki:

   Şablonu uygulayarak örüyorsunuz. Nasıl örüldüğünü daha önce burada paylaşmıştık. https://mimuu.com/koseden-koseye-battaniye-nasil-yapilir/
   Bu tarife göre şablonu uyguluyorsunuz. Ördüğünüzde bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler