Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçek Motifli Battaniye Nasıl Yapılır?

Tığ işinden yapılmış güzel battaniye modelini birçok kez görmüşsünüzdür. Farklı şekillerde yapılışı da mevcut. Bizde daha önce tığ işi örgü modeli çiçeği anlatmıştık. İncelemek isteyenler çiçek motifli battaniye yapılışı isimli yazımızdan ulaşabilirler. Şimdi farklı bir yapım tekniği bulduk. Belki aranızdan bilenler vardır. Sizlerle paylaşmak istedik. Bu teknik örgüye yeni başlayanlar için de güzel bir teknik. Resimli olarak sizlerle nasıl yapıldığını paylaşacağız. Takıldığınız bir yer olursa sorabilirsiniz. Tığ kullanmadan yapıyoruz. Ve oldukça kolay. Birçok örgüde kullanabilirsiniz. Örgü süsleme sanatında. Örgü paspas yapımında, çanta yapımında, battaniye, kırlent yapımında kullanabilirsiniz. Yine battaniye modelleri örmek isteyenler için güzel ve kolay bir modelimiz daha var. Örmek isteyenlere önerebilirim. Ekose desenli fıstıklı bebek battaniyesi yapımı. Evde kalan ipleri değerlendirmek için güzel bir proje.

Örgü Çiçek Nasıl Yapılır?

Az öncede belirttiğim gibi bu çiçeği daha çok tığ ile yapılan şeklini görmüşsünüzdür. Ama bugün tığ kullanmıyoruz. Kalem kullanıyoruz. 2 -3 kalemle çok güzel bir çiçek yapıyoruz. Ve bu çiçekten istediğimiz örgüyü yapıyoruz. Battaniyeler, kırlentler, çantalar, paspaslar, örgü süslemeler . Ne isterseniz. Yapılışını şimdi resimli olarak görelim. Birleştirme işlemini ise dikerek yapıyorsunuz.

Çiçek Motifli Battaniye Nasıl Yapılır?

Gerçekten güzel bir teknik değil mi. Tığ işi örgü modeli bilmeyenler ve yapmak isteyenler için kolay ve güzel bir teknik.

Çiçek Motifli Battaniye Nasıl Yapılır? 1

Kaynak : http://www.usefuldiy.com/diy-hand-knit-flower/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler