Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Güllü Örgü Çanta Yapılışı

Örgü çanta modellerinden sizlere harika bir fikir hazırladık. Örgü gül modelleri ile örülmüş harika bir çanta. Örgü gül yapılışı ve örgü yaprak yapılışı ile çantalarınızı süsleyebilirsiniz. Çanta süslemede kullandığımız gülleri daha önce birçok örgüde kullandık. Süslemelerde kullandık. Örgü perde süslerinde, örgü patik modellerinde, lif modellerinde, örgü saç bandı modellerinde ve daha birçok örgüde. O kadar çok kullandık ki kullandığımız alanların çoğu şimdi aklıma gelmiyor. Örgü aplike modellerinden beğendiğiniz çiçekleri çantanızda kullanabilirsiniz. Gülün yapılışı da aplike modellerimiz içinde mevcut. Daha önce sizlerle gül tomurcuğu battaniye yapılışı paylaşmıştık. Oda güllü çok güzel bir örnekti. Çanta için o örneği de kullanabilirsiniz. Veya gülleri ve yaprakları tek tek örerek çantanın üzerine dikerek güllü örgü çanta yapılışını hazırlayabilirsiniz. Hadi şimdi başlayalım çantamızı örmeye.

Güllü Çanta Nasıl Örülür?

Çantanızın boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Zincir sayısını ayarlayarak istediğiniz uzunlukta zincir çekerek çantaya başlayabilirsiniz. Zincirleri çektikten sonra zincirin her 2 tarafını sık iğneler örerek istediğimiz boyutlara gelene kadar hiç artırma ve eksiltme yapmadan aynı sayıda sık iğne ile örüyoruz.

Çantayı örerken aralara ebruli iplerle 2 sıra sık iğne örüyoruz. Bu kısımlarda renk değiştiriyoruz. Ebruli kısımlarla ördüğümüz yerlere güllerimizi dikeceğiz. Çanta bittiğinde içine astar dikebilirsiniz. Çok daha kullanışlı olacaktır. Bölmeli astar yerleştirebilirsiniz. Çantanın ağzına fermuar dikiyoruz. Askısını takıp bitiriyoruz.

Gülleri ve yaprakları eğer astar geçireceksek astarı geçirmeden önce dikelim. Gülleri istediğiniz sayıda örebilirsiniz. Her bir gül için 2 yaprak örüyoruz. Dilerseniz bazı gülleri tek yapraklı olarak dikebilirsiniz.

İşte sizlere bahsettiğimiz harika çantanın örnekleri. Güllü örgü çanta yapılışına kısaca değindik. Modelleri ve bazı fotoğraflarda yapılışını görebilirsiniz.

Kaynak : https://item.taobao.com/item.htm?spm=a21wu.10013406.0.0.63fa23007vd3rO&id=589024646421

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler