Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Clutch Çanta Yapımı

Örgü çanta modellerinden şık bir örnek. Bu sezona damga vuran modellerden. Yapılışını şemalı olarak vereceğiz. Çantanın ön kısmında kullandığımız deseni siz bütün bir taban örüp tamamına şemayı uygulayabilirsiniz. İstediğiniz iplerle örebilirsiniz. Kağıt ip ile de çok güzel duruyor bu model. Örgü cltuch çanta yapımı için koton ipler, pamuklu makromeler, penye ipler kullanabilirsiniz.  Ve tabi kullanacağınız iplere uygun tığlar. Çanta örgü modellerinin en şık, en yeni modellerini bizi takip ederek ulaşabilirsiniz. Genelde tığ işi örgü modelleri ile yapılmış çantalar paylaştık. Arada şiş örgü çanta modelleri de mevcut. Elimizde olan çantaları süslediğimiz modeller de. Hasır çantaları küçük dokunuşlarla süsledik mesela. Örgü motiflerle, ponpon ve püsküllerle. Sizde elinizde olan çantaları sıkıldıysanız, yenilemek istiyorsanız kanaviçeler, boncuklar, örgüler, danteller ile süsleyebilirsiniz. Kolay örgü çanta yapılışı örüp, düz örgü çantalar örüp üzerine küçük bir aplike yaparak süsleyebilirsiniz. Örgü çanta yapımı anlatımlı modellerinizi dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Gelelim şimdi örgü clutch çanta yapımına.

Tığ İşi Örgü Çanta Modelleri

Sevdiklerinize hediye etmek içinde çok güzel bir model. Kolay ve şık. Birçok yerde benzer modelleri çok pahalı fiyatlara satışını görmüş olabilirsiniz. Evde örgü clutch çanta yapımını örerek daha ucuza mal edebilirsiniz. Mor, yağ yeşili ve krem rengi iplikler kullanıyoruz. İpinizin kalınlığına göre 4 – 7 mm tığlar veya 7 – 9 mm tığlar kullanabilirsiniz. Kalın pamuklu iplikler ördüğümüzde çantamızın boyutları 26 x 16 cm ebatlarında. Sizler büyüklüğünü istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Örneğimizin hemen şemasına geçelim.

Örgü Clutch Çanta Yapımı 5

Örgü Clutch Çanta Yapımı 4

Örgü Clutch Çanta Yapımı 6

Modelimiz dilim dilim örülüyor. Parçalar goblen iğne ile dikilerek birleştiriliyor. Ana parça için 40 + 3 zincir çekerek başlıyor ve 4. zincir üzerinden batarak trabzanlara devam ediyoruz.

Örgü Clutch Çanta Yapımı

Dilimli şemayı da örüp çantayı bitiriyoruz.

Örgü Clutch Çanta Yapımı 2

Örgü Clutch Çanta Yapımı 1

Örgü Clutch Çanta Yapımı 3

Kaynak : http://susimiu.es/patron-de-neceser-a-ganchillo-con-conos-de-algodon-neceser-buganvilla/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler