Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Sırt Çantası Modeli

Örgü çocuk çanta modellerinden kolay ve şık bir örnek. Gökkuşağı çanta. Yapılışı oldukça basit. Sık iğneden oluşan bir çanta. İstediğiniz renklerde örebilirsiniz. Üzerini örgü aplike modelleri ile süsleyebilirsiniz. Örgü sırt çantası yapımı taban, astılar, kapak ve gövde kısmından oluşuyor. Örgü sırt çantası modelinin yapılışı ana hatları ile bizden. Daha sonra üzerini istediğiniz gibi renklendirmek, süslemek sizden. Çocuklarınızın sevdiği figürlerle, kahramanlarla süsleyebilirsiniz. Boncuk, tül ve kurdeleler ile süsleyebilirsiniz. Bu hali ile sade olarak bırakabilirsiniz. Bu hali ile de oldukça güzel. Örgü sırt çantası anlatımlı modeller için penye ipler, ribbon ipler de kullanabilirsiniz. Kağıt iplerde kullanabilirsiniz.

Örme Çanta Modelleri ve Yapılışı

Çocuklarınıza bu güzel örgü sırt çantası modelini hediye ettiğinizde çok mutlu olacaklar. Okula giderken, geziye giderken, parka giderken kullanacağı çok güzel bir çanta. Çocuklarımıza ördüğümüz için bu çantayı hemen bitirmek isteyeceğiz ve keyifle öreceğiz. Beyaz renk iplik ve gökkuşağı renklerinde iplik kullanıyoruz. Parçaları dikmek için goblen iğne ve tığa ihtiyacımız olacak. Tığı ipinizin kalınlık ve inceliğine göre 2,5 – 3,5 mmler arası tercih edebilirsiniz.

Çantaya sihirli halka yaparak başlıyoruz. Ve 1 zincir çekip devam ederek 9 tekli trabzan yapıyoruz. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 kez batarak 20 tekli trabzan yapıyoruz. 1 ör 1 artır, 2 ör 1 artır, 3 ör 1 artır, 4 ör 1 artır, 5 ör 1 artır ile devam edip 70 tekli trabzan yapıyoruz. 8. turda arka ilmeğe batarak 70 tekli trabzan yapıyoruz. Daha sonra 10 sıra 70 tekli trabzan ile devam ediyoruz. 5 ör 1 azalt ile 60 tekli trabzana düşüyoruz. Ve 5 sıra 60 olarak örüyoruz. Daha sonra ise 3 sıra 60 sık iğne olarak örüyoruz. 1 tur 4 sık iğne yap 2 zincir çek 2 zincir atla olarak devam ediyoruz. 1 sıra sık iğne, 1 sıra ilmek kaydırma örüp bitiriyoruz.

Örgü Sırt Çantası Modeli 6

Gökkuşağı, püskül ve askı kısmı için aşağıdaki linkten ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Çantanın parçalarını aşağıdaki gibi birleştiriyoruz.

Ve çanta hazır. Çok güzel görünüyor.

Kaynak : http://www.repeatcrafterme.com/2018/05/crochet-rainbow-drawstring-backpack.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler