Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Koton İpten Örgü Çanta Yapılışı

Tığ işi yıldız örneğinden çok şık bir çanta örüyoruz. Örgü çanta modelleri ve yapılışlarına devam ediyoruz. Örgü cüzdan yapımı, örgü makyaj çantası yapımı olarak kullanacağınız zarif bir model. Tığ işi yıldız örgü modeli yapımından daha önce bahsetmiştik. Ayrıntılara önceki yazımızdan ulaşabilirsiniz. Yine yıldız örgü modelinden hasır ip kullanarak hasır ipten çanta yapımı yapmıştık. Yıldız örneğini kullanarak çok güzel bir çanta daha yapıyoruz.

Kolay Tığ İşi Çanta Nasıl Örülür?

Modelde merserize pamuklu iplik kullanılmıştır. Tığ ipe uygun bir tığ tercih edilmiş.

Koton İpten Örgü Çanta Yapılışı 53

Çantayı istediğiniz uzunlukta başlayarak yapabilirsiniz. Zincirini iki tarafını da örüyoruz çantayı yaparken. Zincirimizi çektik. Daha sonra tüm zincirlerin üzerine sık iğne yapıyoruz. Fotoğraflarda da göreceğiniz gibi ok yönünü takip ederek örüyoruz. 2. turda yıldız örgü modeli yapımına başlıyoruz. Burada resimli olarak yapılışını göstereceğiz. Önceki yazımızda ayrıntılı bir şekilde yapılışını göstermiştik. Tura 3 zincir çekerek başlıyoruz ve resimdeki adımları takip ediyoruz.

Zincirini her iki tarafına istediğimiz uzunluğa ulaşana adar yıldız örgü modelini örmeye devam ediyoruz. Örmeye devam ettikçe çanta yukarı doğru kıvrılacaktır.

 

Çantayı bitirdiğimize göre astar ve fermuar ekleme zamanı geldi .

Şimdi aynı teknikle örülmüş diğer modelimizi görelim. Zincir çekiyoruz. Üzerine birkaç tur sık iğne yapıyoruz. Daha sonra çevresini dolanarak modelimizi kuruyoruz.

Ve iki çantamızı da bitirdik . Çok güzel oldular.

Kaynak : http://www.allaboutami.com/starstitchpouches/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler