Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Yapımı File Çanta

Örgü çanta modelleri ile devam ediyoruz. Kullanışlı çok şık bir örgü çanta yapılışı daha. El yapımı file çanta modellerini pazarda, markette alış veriş yaparken kullanabilirsiniz. Tatilde kullanabilirsiniz. Evinizde hobi malzemelerinizi koymak için kullanabilirsiniz. Örgü file çanta yapımı için istediğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Evinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Ribbon ipleri, koton ipleri, makrome iplerini kullanabilirsiniz. Makrome ipinden pazar filesi yapımı yapabilirsiniz.  Tığ işi örgü modelleri ile, şiş örgü modelleri ile, makrome düğüm çeşitleri ile çantalar örebilirsiniz.

Tığ İşi File Çanta Yapımı

El yapımı file çanta yapımı için pamuklu makrome ip, 4 numara tığ ve makas gerekli.  File çanta modelleri yapılışına geçmeden önce kısaca yapılışına değinelim. Hemen ardından videolu yapılışına geçelim.

El Yapımı File Çanta 1

El Yapımı File Çanta 2

Öncelikle sihirli halka içine 16 tane ikili trabzan olarak başlıyoruz ve 6 sıra file çantamız için taban örmemiz gerekiyor. Her sırada artırma işlemi yaparak 6 sıra örüyoruz son sıramızda trabzanlarımızın sayısı 96 olacak. Modelimizi kurabilmemiz için bu sayıya ulaşmamız gerekiyor. Badem modelini 11 sırada tamamlıyoruz. File kısmında 4 zincir çekerek yuvaların içine sık iğne ile ilmeğimizi sabitliyoruz istenilen uzunlukta örülebilir. Çantanın sap kısımları da file görüntüsünün devamı olarak üçgen parçalar üzerine kurulmuştur 4 eşit sayıya bölerek sap kısımlarını oluşturuyoruz. File çantamızı ister market filesi isterseniz de kol çantası olarak da kullanabilirsiniz. Sayıları değiştirerek ve çantanın boyutunu uzatarak örmek isteyenler için 1 tane ip yeterli olmayacaktır. Bununda bilgisini vermek isterim. Örmek isteyen hanımlara şimdiden kolaylıklar dilerim.

El Yapımı File Çanta

El Yapımı File Çanta 3

El Yapımı File Çanta 4

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler