Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Yıldız Örgü Çanta Yapılışı

Yıldız örgü modeli yapılışından daha önce bahsetmiştik. Şimdi bu modelden çık şık örgü çanta modelleri yapıyoruz. Penye ip örgü modelleri ile birleştirerek şık bir çanta. Yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Biraz örgü bilen arkadaşlarımız, şema ile örgü örmüş arkadaşlarımız hemen örmeye başlayacaklardır. İlk defa örecek olanlar içinse şamada kullanılan sembollerin anlamlarını vereceğiz. Zorlanmadan tığ işi örgü çanta yapımını sizde rahatlıkla örebilirsiniz. Benzer bir modeli daha önce hasır iplikle yapmıştık. Anlatım bizden dilediğiniz ipi kullanmak sizden. Penye ipler, koton ipler, hasır ipler kullanabilirsiniz. Son zamanlarda rafya , kağıt ipler de çanta yapımında kullanılıyor. Bu çanta içinde kağıt ipleri deneyebilirsiniz. Kağıt ipten çanta yapımını beğendiğiniz desenleri örebilirsiniz.

Örgü Çanta Modelleri Açıklamalı

Az önce tığ işi yıldız örgü modeli yapılışını sizlere birçok kez anlatmıştık. Yukarıda yapılışına dair bağlantı vermiştim. Oradan ulaşarak yıldız örgü modeli yapılışına ulaşabilirsiniz. Şemada çantanın taban ve aksı kısmının yapılışı var. Yıldız modeline önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Penye ipten yıldız örgü çanta yapılışı yapıyoruz. Dilerseniz farklı ipler kullanabilirsiniz. Kağıt , hasır , örgü ipleri kullanabilirsiniz. Tığ ölçülerini kullanacağınız ipe göre belirleyebilirsiniz.

Çantanın şemasını vermek istiyorum hemen.

Penye İpten Yıldız Örgü Çanta Yapılışı 1

Penye İpten Yıldız Örgü Çanta Yapılışı 2

Şemada x ler sık iğneyi, daireler zinciri temsil ediyor.  V içinde x ise artırmaları aynı yere 2 sık iğne yapmadan bahsediyor. Tabanı başlayıp ördükten sonra araya yıldız modelini koyuyoruz. Ve istediğimiz uzunluğa gelene kadar örüyoruz. Daha sonra askı şemasını uyguluyoruz.

Penye İpten Yıldız Örgü Çanta Yapılışı 3

Penye İpten Yıldız Örgü Çanta Yapılışı 4

Penye İpten Yıldız Örgü Çanta Yapılışı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2014/07/bolsa-amarela-de-trapilho-em-ponto.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler