Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi File Çanta Yapımı

Alış verişlerde poşet dönemine son. Yaşasın örgü çanta modelleri. Hızla tığ işi file çanta yapımı modellerini örmeye devam ediyoruz. Örgü pazar çantası nasıl yapılır birçok farklı modelin tarifinden bahsettik. Bugün o modeller arasına yepyeni bir model daha ekliyoruz. Elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Kağıt ipten çanta modelleri yapabilirsiniz. Makrome ipinden çanta modelleri yapabilirsiniz. Örgü file çanta yapımı makrome ipi kullanarak ördüğümüz bir çanta. Yanında birde minik örgü cüzdan modeli örmüştük. File çanta modası devam ederken yeni bir model daha örelim.

File Çanta Yapımı Modelleri

Poşetler ücrete tabii tutulduğu için artık hamarat hanımlar evde kendi filelerini örmeye başladı. Eskiye dönüş gibi oldu filelerin tekrardan hayatımıza girmesi. Kese kağıtlar da vardı eskiden kimse görmesin alınanı durumu olan var olmayan var diye. Eskileri yad ettik fileler sayesinde şimdi ise poşet ücretli oldu. Bu yüzden bugün de sizler güzel bir file modelinin yapımını anlatmak istedik. Filemizi dilediğiniz ebatlarda örmek mümkün. Hiç daha önce file örmediyseniz de videolu anlatım da ekleyeceğiz yazımıza. Herkes örsün filesiz ev kalmasın. Tığ işi file çanta yapımında kullanılan malzemeler ise 2.50 mm tığ, 1 buçuk yumak makrome ipi, 1 adet düğme. Modelimiz çantalı bir file. Yani alışverişe giderken cüzdan gibi elinizde tutarak gidip alışveriş esnasında cüzdandan fileyi çıkarsak alışverişinizi yapabilirsiniz.

Tığ İşi File Çanta Yapımı 1

İki tane zemin örerek başlıyoruz son sıra sayısı 75 trabzan oluyor. Boğaz kısımlarını ayrık bırakarak tabanı sık iğne ile birbirine birleştiriyoruz. Ve file deliklerini örmeye başlıyoruz. 25 adet file deliğini oluşturduktan sonra dilediğiniz büyüklüğe ulaşana kadar örüyoruz. Daha sonra boğaz kısmını toparlamak için her file deliğine 3 adet sık iğne yapıp 4 sıra da sık iğne örüp kulp kısmını yapıyoruz. Bu şekilde filemiz hazır. En son tabana 1 adet düğme dikip filemizi kullanıma hazır hale getiriyoruz. Dilerseniz makrome ip yerine pırlanta ip yahut coton ipleri de tercih edebilirsiniz. Ev de kendine file yapmak isteyip file yapımını bilmeyenler için videolu anlatımını da paylaşıyoruz. Dilerseniz videoyu izleyerek takılmadan ölebilirsiniz. İyi seyirler.

Tığ İşi File Çanta Yapımı

Tığ İşi File Çanta Yapımı 2

Tığ İşi File Çanta Yapımı 3

Tığ İşi File Çanta Yapımı 4

Tığ İşi File Çanta Yapımı 5

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler