Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yıldız Örgü Modeli Çanta Yapılışı

Hasır iplikle yapılmış çok şık bir çanta modeli. Sizlerde kendiniz için bir tane yapabilirsiniz. Sizlere birçok farklı renkte , desende çanta modelleri yapılışı paylaştık. Her biri birbirinden güzel. Şimdi anlatacağımız çanta modelini her tarz iplikle örebilirsiniz. Penye ipten örgü modelleri yapabilirsiniz. Yün ipliklerden örebilirsiniz. Yıldız örgü modeli yapılışını sizlere daha önce detaylı olarak anlatmıştık. Bugün nasıl yapıldığını paylaşmıyoruz. Önceki yazımızdan ulaşabilirsiniz. Tığ ile yapılmış kolay bir örgü modeli. Bu güzel tığ işi çanta modelini dilerseniz kağıt ip ile de yapabilirsiniz. Yakışacağını düşünüyorum.

Yıldız Örgü Modeli Çanta Nasıl Yapılır?

Model için 2 katlı jüt ipi ( hasır ip ) kullanılmıştır. 5 mm tığ ile örülmüştür. Kollara destek için isterseniz kauçuk kollar kullanabilirsiniz. Goblen iğnesine ihtiyacımız olacak.

16 zincir çekerek başlıyoruz. Üzerine 15 sık iğne yapıyoruz. Son sık iğne içine aynı yere 3 sık iğne yapıyoruz. Devam ederek diğer tarafa da aynı işlemi uyguluyoruz. ( 34) . Diğer turda köşe kısımlarda 2 artış yaparak 38 sık iğne yapıyoruz. Bu şekilde köşelerde artırma yaparak 86 sık iğneye kadar çıkıyoruz. 1 tur artırma yapmadan 86 sık iğne olarak örüyoruz. Tekrar artırma yaparak 98 sık iğneye çıkıyoruz. Ve 2 tur 98 sık iğne olarak örüyoruz.

Yıldız Örgü Modeli Çanta Yapılışı 8

Taban kısmını ördükten sonra vücut kısmı için yıldız örgü modeline geçiyoruz.

Yıldız Örgü Modeli Çanta Yapılışı 12

Yıldız Örgü Modeli Çanta Yapılışı 5

Yıldız Örgü Modeli Çanta Yapılışı 6

Yıldız Örgü Modeli Çanta Yapılışı 7

Yıldız Örgü Modeli Çanta Yapılışı 9

60 zincir çekerek başlıyoruz. Zincirin üzerine 58 sık iğne yapıyoruz. Son zincir içine aynı yere 4 sık iğne yapıyoruz. Diğer tarafına geçip aynı işlemi uyguluyoruz. 3 tur olacak şekilde örüyoruz. Ve kollar etrafına resimdeki gibi dikiyoruz.

Yıldız Örgü Modeli Çanta Yapılışı 2

Kolları çantanın üzerine diktikten sonra kullanabilirsiniz. Dilerseniz içine astar geçirebilirsiniz. Ağız kısmına fermuar dikebilirsiniz.

Yıldız Örgü Modeli Çanta Yapılışı

Yıldız Örgü Modeli Çanta Yapılışı 1

Yıldız Örgü Modeli Çanta Yapılışı 3

 

Yıldız Örgü Modeli Çanta Yapılışı 10

Yıldız Örgü Modeli Çanta Yapılışı 11

Kaynak : http://www.craftpassion.com/2014/01/crochet-star-stitch-tote.html/2

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler