Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome İpinden Pazar Filesi Yapımı

Pamuklu makrome ipleri ile çok güzel file torba yapımı örüyoruz. Bu aralar örgü çanta modellerine sıkça değiniyoruz. Malum poşetler paralı oldu ve kendi çantalarımızı kullanıyoruz. Bunun için file çanta modelleri örüyor örüyor ve örüyoruz. Bugün adım adım makrome ipinden pazar filesi yapımı aşamalarını göreceğiz. Penye ipler kullanabilirsiniz. Kalın ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz. İçine bir astar geçirerek pazar filesi dışında da kullanabilirsiniz. Daha önce örgü file çanta yapımı için tığ kullanmıştık. Bu kez tığ kullanmıyoruz. Düğüm tekniği ile yapıyoruz. Çok kolay ve çok kısa sürede projeyi tamamlayabilirsiniz. Tığ işi file çanta yapımı örnekleri de çabuk biten projeler arasında. Çocuklarınızla birlikte de makrome ipinden pazar filesi yapımını örebilirsiniz. Siz parçaları hazırlayıp ondan birleştirmesini isteyebilirsiniz. Küçük çocuklarınız için farklı yardımlar isteyebilirsiniz. İpi vermesini isteyebilirsiniz mesela. Size yardım ettiği kendisi çanta ördüğü için çok mutlu olacaktır. Hazırsanız file yapımına geçelim.

Makrome File Çanta Yapımı

Tek ihtiyacımız olan pamuklu makrome ve makas. Daha sonra ellerimizi kullanarak çok şık bir çanta öreceğiz. Makrome ipinden pazar filesi yapımı için ip ölçülerinden ve nasıl yapıldığından sizlere bahsedeceğiz. Çok eğlenceli bir proje. Elinizde kalın penye ipleriniz varsa yine aynı proje için kullanabilirsiniz.

Makrome İpinden Pazar Filesi Yapımı

Öncelikle 18 tane 250 cm ( 96 inç)  uzunluğunda ipler keselim. Daha sonra 1 tane 200 cm (80 inç)  uzunluğunda bir parça keselim. Şimdi 200 cm lik ana ipin üzerine diğer ipleri 2ye katlayıp ipin üzerine düğüm yapalım.

Makrome İpinden Pazar Filesi Yapımı 10

Makrome İpinden Pazar Filesi Yapımı 11

Yaklaşık 50 cm ( 20 inç ) kadar fotoğraflardaki gibi düğüm atarak filemizi örmeye başlayalım. Kenarda 1 ipliği örmeden bırakıyoruz.

Makrome İpinden Pazar Filesi Yapımı 9

Makrome İpinden Pazar Filesi Yapımı 8

Çantamızı istediğimiz uzunlukta ördükten sonra kenarda bıraktığımız iple çantanın iki kenarını düğümle birleştiriyoruz. Altta kalan ipleri bir araya toplayıp kenarda düğüm ile birleştirdiğimiz iple sıkıca bağlıyoruz. Ana hat olarak ilk başta kestiğimiz 200 cmlik ipten çanta askısı yapıyoruz. 3. fotoğrafta olduğu gibi alt kısma bağlıyoruz.

Makrome İpinden Pazar Filesi Yapımı 7

Makrome İpinden Pazar Filesi Yapımı 6

Makrome İpinden Pazar Filesi Yapımı 5

Çanta hazır. Keyifle makrome ipinden pazar filesi yapımını kullanabilirsiniz.

Makrome İpinden Pazar Filesi Yapımı 2

Makrome İpinden Pazar Filesi Yapımı 4

Makrome İpinden Pazar Filesi Yapımı 3

Makrome İpinden Pazar Filesi Yapımı 1

Kaynak : https://sayyes.com/2017/05/diy-net-produce-bag

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler