Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Makrome Kapı Süsü

Makromeler hayatımızda tekrar yerini aldı. Makrome ipleri ile çok güzel çalışmalar yaptık. Hazırladık. Şimdi de çok beğeneceğiniz bir çalışma hazırlıyoruz. Çiçekli makrome kapı süsü. Yapılışı oldukça kolay. Kendin yap projelerinden ev dekorasyonunda kullanabileceğiniz bir çanta. Yapay çiçekler, kuru çiçekler kullanabilirsiniz. Canlı çiçeklerle de yapabilirsiniz. Pamuklu makromeler, floş makromeler kullanabilirsiniz. Makrome düğüm çeşitleri ile çantalar, panolar, duvar süsleri, saksılıklar gibi birçok çalışma yapıyoruz. Makrome ipinden yapılan tasarımlar için yapacağınız projeye uygun çeşitli kalınlıklarda ipler kullanabilirsiniz. Kasnakta pamuklu makrome duvar süsleri ise harika duruyor. Ev dekorasyonunuz için yapabilirsiniz. Gelelim şimdi çiçekli makrome kapı süsüne.

Çiçekli Makrome Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Özel günlerinizde kullanabilirsiniz. Söz, nişan, düğün, doğum günü gibi. Fotoğraf çekimi aksesuarları olarak da kullanabilirsiniz. Çok güzel olacaktır çiçekli makrome kapı süsü modeli önünde fotoğraf çektirmek. Beğendiğiniz yapay çiçeklerle, canlı veya kuru çiçeklerle bu çalışmayı kolayca yapabilirsiniz. Bildiğimiz klasik düğümle yapılıyor. Aralara çiçek koyuluyor.

  • Kuru çiçekler
  • Ahşap çubuk
  • Makrome ipi
  • Makas
  • Sıcak silikon

Çiçekli Makrome Kapı Süsü 17

İpimizi 10 m kesiyor ve ikiye katlayarak ahşap çubuğa bağlıyoruz. Çiçekli kapı süsünün daha uzun olmasını istiyorsanız ipleri daha uzun kesebilirsiniz.

Çiçekli Makrome Kapı Süsü 2

Çiçekli Makrome Kapı Süsü 3

Çiçekli Makrome Kapı Süsü 7

İpleri bağladığımıza göre düğümleri yapmaya başlayabiliriz.

Çiçekli Makrome Kapı Süsü 4

Çiçekli Makrome Kapı Süsü 8

Çiçekli Makrome Kapı Süsü 9

Çiçekli Makrome Kapı Süsü 5

Çiçekli Makrome Kapı Süsü 6

Düğümlerimizi yaptık. Alt kısım için ise aynı düğümün tek yön ile yapılan tekniğini yapıyoruz. Ve düğümlerimiz dönerek oluşuyor.

Çiçekli Makrome Kapı Süsü 1

Düğümlerimiz hazır. Şimdi süsleme kısmına geçelim. Yapay, canlı veya kuru çiçeklerle kapı süsümüzü süsleyelim. Yapay çiçekler daha kullanışlı olacaktır diye düşünüyorum. Toz olduğunda temizliği daha kolay olacaktır. Köşelere büyük çiçekler aralara küçük çiçekler yerleştiriyoruz. Sıcak silikon ile yapıştırabilirsiniz.

Çiçekli Makrome Kapı Süsü 10

Çiçekli Makrome Kapı Süsü 11

Çiçekli Makrome Kapı Süsü 12

Çiçekli Makrome Kapı Süsü 13

Çok güzel özel günlerinizde kullanabilirsiniz.

Çiçekli Makrome Kapı Süsü 14

Çiçekli Makrome Kapı Süsü 15

Çiçekli Makrome Kapı Süsü 16

Çiçekli Makrome Kapı Süsü

Kaynak : https://greenweddingshoes.com/diy-silk-floral-macrame-backdrop/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler