Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Düğüm Tekniği Makrome Çanta

Makrome düğüm çeşitlerinden birçok farklı yöntem var. Beğeneceğiniz ve herkes tarafından kolaylıkla yapılabilecek makrome file çanta tarifi hazırlardık. Alış veriş çantası olarak kullanabilirsiniz örgü çanta modellerini. Bu güzel ve kolay modeli sadece pamuklu makrome ipleri ile değil penye iplerle de yapabilirsiniz. Makrome çanta yapımı içinde yine düğüm atma dışında farklı örnekleri de kullanabilirsiniz. Ben makrome ile çanta yapmak istemiyorum çanta örmek istiyorum diyorsanız tığ işi file çanta yapımı da kolay ve çabuk bitecek bir model. Alış veriş için kullanmak istediğinizde çantalarınızda fazla yer tutmayacaktır.

Pamuk Makrome İpten Çanta

Adım adım nasıl yapıldığını, ne kadar uzunlukta ip kesmemiz gerektiğini hepsini ayrıntılarını bulabilirsiniz. Düğüm tekniği makrome çanta çok kısa zamanda bitirebileceğiniz bir çanta. Aynı çantadan örüp sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

  • 12 adet 200 cm pamuklu makrome pembe
  • 1 adet 90 cm pamuklu makrome krem
  • 1 adet 50 cm pamuklu makrome krem
  • 1 adet 50 cm pamuklu makrome pembe
  • 2 adet 100 cm pamuklu makrome krem

İpler hazırsa başlayabiliriz. İpleri doğru şekilde hazırlamakla başlayalım işe. Çantanın boyutları yaklaşık 35 cm kadar. Tabi elbette daha büyük veya daha küçük yapabilirsiniz. İplerin uzunluklarını ayarlayarak istediğiniz boyutta yapabilirsiniz.

Çantayı örmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Bildiğimiz klasik düğüm atıyoruz. Çok zor değil. Eline ilk defa ip alacaklar bile rahatlıkla örebilirler. Ve çantayı örüyoruz. Pazar çantası yapımı olarak kullanmaya başlıyoruz.

Kaynak : https://welovehandmade.at/2017/04/03/diy-makramee-einkaufstasche/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler