Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Model Makrome Çiçek Yapımı

Kapı süsü modellerinde, anahtarlık modellerinde, duvar süsü modellerinde kullanacağımız çok güzel bir çalışma hazırladık. Yeni model makrome çiçek yapımı. Çeşitli kalınlıkta iplerle çeşitli boylarda öreceğimiz ve birçok yerde kullanacağımız tariflerden. Makrome kapı süsü modellerinde çok güzel durur. Yada makrome duvar süsü modellerinde. Renk renk çiçekler yaparak kapı süsü yapabiliriz. Farklı desenlerde yapılmış makrome çiçek modellerini birleştirerek çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Mesela makrome çiçek yapımını 3 mm kalınlığında iplerle örüp daha büyük hale getirebilir iki çiçeği bir arada kullanabilirsiniz. Ya da makrome gül yapımını da ekleyebiliriz. Makrome gül nasıl yapılır izleyerek öğrenebiliriz. Makrome çiçek modeli yapılışı makrome toka modellerinde, makrome saç bandı modellerinde de kullanacağımız örneklerden. 2 mm iplerle veya daha ince iplerle toka yapımında kullanabiliriz. Bir diğer çiçek tarifine ise iki renkli makrome çiçek yapımı. Tüm bu çiçekleri birleştirerek muhteşem bir tasarım ortaya çıkartabiliriz.

Makrome Çiçek Nasıl Yapılır?

Yeni Model Makrome Çiçek Yapımı

Yeni Model Makrome Çiçek Yapımı 5

Yepyeni bir çiçek modeli. Yeni model makrome çiçek yapımı. Tek başına veya farklı makrome teknikleriyle birleştirerek kullanacağımız bir çiçek. Az sonra nasıl modellerde paylaşabiliriz birkaç fikir paylaşımında bulacağız. Makrome çiçek yapımında 3 mm pamuklu makrome ip kullanacağız. Her biri 1 m olan 37 adet ip hazırlayacağız. 1 taç yaprak için 9 ip kullanacağız.

Yeni Model Makrome Çiçek Yapımı 6

1 yaprak bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. 4 yaprağı birleştirerek çiçeğimizi yapıyoruz. Hemen nasıl çalışmalarda kullanabiliriz inceleyelim. Sonra çiçek yapılışını izleyelim.

Yeni Model Makrome Çiçek Yapımı 4

Yeni Model Makrome Çiçek Yapımı 7

Yeni Model Makrome Çiçek Yapımı 3

Yeni Model Makrome Çiçek Yapımı 2

Yeni Model Makrome Çiçek Yapımı 1

 

Kaynak : https://www.instagram.com/p/CI59t59jmDx/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler