Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Çiçek Yapımı

Makromeden birçok alanda kullanacağınız çok güzel çiçek yapıyoruz. Birçok süslemede kullanabilirsiniz. Yapılışını sizlere resimli olarak vereceğiz. Sizde resimleri inceleyerek evde yapabilirsiniz. Kolye, örgü kemer modellerinde kullanabilirsiniz. Makrome duvar süsü modellerinde kullanabilirsiniz. Örgü çanta modellerinde süsleme olarak kullanabilirsiniz. Makrome örgü süslemelerde çokça kullanılmakta. Makrome ipi makrome bileklik yapımında, örgü çanta yapımında, makrome sarkaç modellerinde ve daha birçok alanda kullanılmakta. Ben orta okulda iken el işi ve ev ekonomisi dersimiz vardı. El işi dersinde birçok makrome örgü modellerinden çalışmalar yaptık. Sarkaçlar , gazetelikler daha neler neler. Makromeden takı modelleri yaparken birçok aksesuar kullanabilirsiniz. Kum boncukları, dekoratif boncuklar, tahta boncuklarla çok güzel takılar yapabilirsiniz. Eski bir bileziği makrome ipi ile yenileyerek makrome bileklik modeli yapabilirsiniz. Yine eski bir sandalyeyi yenileyerek makrome ipinden sandalye yenileme yaparak yepyeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Makromeden Çiçek Nasıl Yapılır?

Renkli ipler kullanarak çok güzel bir çiçek yapıyoruz. Dileyenler aynı tekniği tek renk iplerle de yapabilirler. Makrome ipi ile örmeniz şart değil. Farklı ipliklerle de yapabilirsiniz. Orta kalınlıkta iplerle. Nakış ipleri ile de olur ama yanılmıyorsam çiçeğin boyu küçülür. Büyük çiçek isteyenler ipi kalın seçebilirler.

Sizlere adım adım çiçeğin nasıl yapıldığını gösterme vakti geldi. Sizde sizlerle yaptığımız bu paylaşımı evlerinizde uyguladığınız zaman bizimle paylaşmayı unutmayın.

Makrome Çiçek Yapımı

Makrome Çiçek Yapımı 1

Makrome Çiçek Yapımı 2

Makrome Çiçek Yapımı 3

Makrome Çiçek Yapımı 4

Makrome Çiçek Yapımı 5

Makrome Çiçek Yapımı 6

Makrome Çiçek Yapımı 8

Nasıl görünüyor.  Çok güzel öyle değil mi.

Makrome Çiçek Yapımı 7

Kaynak : http://tinashandicraft.blogspot.com.tr/2016/11/macrame-colorful-flower.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler