Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome İpinden Hamak Sandalye Yapılışı

Eski bir sandalyeyi yenileyerek yepyeni bir görünüme kavuşturuyoruz. Makrome örerek sandalyemizi yeniliyoruz. Eski mobilyaları yenileme ile ilgili birçok çalışmamız oldu. Buda onlardan biri ve çok güzel bir çalışma. Kitap okurken sandalyenize otunu ve rahat bir şekilde kahvenizi yudumlarken okumaya devam edin. Ev dekorasyonunda istediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Balkon ve terasınızı varsa mükemmel olacaktır. Yazın serin akşamlarında çayınızı yudumlarken.

Makrome ipide birçok alanda kullanılıyor. Makrome ipinden bileklik kollarda çok şık duruyor mesela. Makrome ipinden duvar süsleri ev için zarif ve şık. Eviniz için , balkon ve terasların dekoru da artık çok önemli. Günümüzün çoğu teraslarda geçebiliyor . Şıklık katmak için makromeden süsler yapabilirsiniz.

Makrome İpinden Hamak Sandalye Yapılışı 5

Makromeden Hamak Sandalye Nasıl Yapılır?

Bu tarz bir sandalye bulursam çevremde hemen yapmak istiyorum. Oturup üzerine kitabımı okumak ve dinlenmek için. Kızımın odasına da koyabilirim belki.  :-)

Malzemeler

  • Dairesel metal sandalye
  • Zımpara
  • Sprey boya
  • Makas
  • Makrome ipi ( Halat veya kordon ip )

İlk işimiz metal sandalyeyi zımpara yapıp sprey boya ile boyamak. Seçtiğiniz bir renk ile sandalyeyi boyayabilirsiniz . Sprey boya yoksa akrilik boyalak ile boyayabilirsiniz. Korumak için boyayı vernik atmayı unutmayın.

Makrome İpinden Hamak Sandalye Yapılışı 2

Makrome İpinden Hamak Sandalye Yapılışı 3

16 m uzunluğunda 16 adet kordon ipten kesin. Ve ortadan ikiye katlayarak sandalyenin üst kısmına bağlayın. Makromede sıkça kullanılan deseni örmeye başlayalım. Aşağıdaki fotoğraftaki gibi.

Makrome İpinden Hamak Sandalye Yapılışı

Makrome İpinden Hamak Sandalye Yapılışı 4

Çok güzel görünüyor . Ben bayıldım.

Makrome İpinden Hamak Sandalye Yapılışı 6

Makrome İpinden Hamak Sandalye Yapılışı 1

Kaynak: http://www.fishandbull.com/diy-macrame-hammock-chair/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler