Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Lamba Yapımı

Makrome modellerinden çok güzel bir çalışma yapılışı hazırladık. Ev dekorasyonumuzda kullanacağımız makrome lamba yapımı hazırladık. Hediyelik fikirler olarak da hazırlayabileceğiniz süper bir çalışma. Renkli pamuklu makrome ipleri ile de yapabilirsiniz. Krem rengi iplerle de. Ev dekorasyonunuza göre renk seçimleri yapabilirsiniz. Makrome düğüm tekniklerinden beğendiğiniz desenlerden lambalar örebilirsiniz. Makrome avize iskeleti ile avize yapımı çalışmaları yapabilirsiniz. Makrome yaprak yapımından lambalar, avizeler yapabilirsiniz. Makrome yaprakları makrome duvar süsü, makrome anahtarlık yapımında da çok kullanıyoruz. Makrome ipinden lamba yapımı için anlatıma geçiyoruz.

Makrome Lamba Nasıl Yapılır?

Tel kasnak, ahşap kasnaklarla lambaları, avizeleri yapabilirsiniz. Püsküllerle, ahşap boncuklarla, deniz kabukları ile lambalarınızı süsleyebilirsiniz. 30, 5 cm kasnak kullanılarak yapılmış. 5 mm kalınlığında pamuklu iplik kullanılmış. Taranabilir ipleri seçebilir püskül kısımlarında tarayarak kullanabilirsiniz. 100 m uzunluğunda 2 adet ip kullanılmış.

Makrome Lamba Yapımı 1

İplerden 72 adet 200 cm uzunluğunda, 1 adet 180 cm uzunluğunda kesilerek hazırlanmış. İplerin uzunlukları kullanacağınız düğüm tekniğine göre artacak veya uzayacaktır. Bunu dikkate alarak ip ölçülerinizi belirleyebilirsiniz.

Makrome Lamba Yapımı 3

Çok güzel görünüyor. Damla şeklinde düğüm tekniği ile hazırlanmış bitiminde püsküller kullanılmış bir lamba. Aynı deseni makrome lambader başlığı içinde kullanabilirsiniz. Abajur yapabilirsiniz. Aynı deseni makrome duvar süslerinde de kullanabilirsiniz. Makromeden lambada kullanılan desenler anahtarlıklarda, bilekliklerde, halhallarda ve daha birçok yerde kullanacağınız çalışmalardan.

Makrome Lamba Yapımı

Makrome lamba yapımı için ip ölçüleri hakkında detaylı bilgiyi paylaştık. Şimdi nasıl örüleceğini videodan izleyelim. Severek öreceğiniz makrome düğüm tekniğini sizde birçok yerde kullanacağınız. Makrome lamba yapımı nasıl örülüyor izliyoruz. İyi seyirler.

 

Kaynak : https://www.katia.com/ES/patrones-lanas-estambres-primavera-verano-hogar-l%C3%A1mpara-8033-458.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler