Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Arkadaş Bilekliği Örme

Çeşitli örgü bileklik modellerinden bahsetmiştik. Bugün yine arkadaş bilekliği örme modeli hazırladık. Kendiniz de kullanabilirsiniz. Çocuklarınız için yapabilirsiniz. Sevdiğiniz arkadaşlarımızla birlikte kullanabilirsiniz. Arkadaş bilekliği örme modellere geçmeden önce örgü modelleri bilekliklere, takılara değinelim. Örgü dostluk bilekliği yapımı için renk ipler, renk renk boncuklar kullanabilirsiniz. Çiçekli boncuklar, tahta boncuklar, cam boncuklar, kum boncuklar kullanabilirsiniz. İpin rengine ve inceliğine göre boncuklarınızı seçebilirsiniz. Boncuklu örgü bileklik yapılışı için videolu anlatımlı bir modelde paylaşmıştık. Yine o modeli de yapabilirsiniz. Tığ ile yaptığımız örgüleri sadece bilekliklerde değil kolyelerde de kullanabilirsiniz. Size fikir verecek kolyelere tığ işi kolye modelleri galerimizden ulaşabilirsiniz. Hadi hazırlayın boncukları ipleri arkadaş bilekliği örme modelinin yapılışına geçiyoruz.

Arkadaş Bileklikleri Yapımı

Arkadaş bilekliği örme modeli kolay bir model. Çocuklarınıza da ördürebilirsiniz. Ve kendi ördükleri bileklikleri takarlar. Bilekliklerin yapılışında 6 katlı nakış ipliği, 2,5 mm tığ, 30 adet boncuk ve iğne kullanacağız. Öncelikle nakış ipliğine 30 adet boncuk geçiriyoruz. Bilekliğin yapılışına geçelim. 15 – 20 cm iplik bırakarak 39 zincir çekelim. Bilekliğin yan kısımlardan başlayacak şekilde sık iğne yapalım. 1 sıra yaptıktan sonra 2. sırada boncukları ekleyerek sık iğne yapalım. Yine 1 tur sık iğne yapıp bitirelim.

Bilekliğin arka kısmında bitirme yerinde resimdeki gibi makrome düğüm çeşitlerinden klasik düğümü yapalım. Bileklikler bitti. Harika oldular. Kızlarımız bayılacaklar. Kendimiz de kullanabiliriz. İşte renk renk bileklikler ve bilekte duruşu.

Arkadaş Bilekliği Örme

Arkadaş Bilekliği Örme 2

Arkadaş Bilekliği Örme 5

Arkadaş Bilekliği Örme 6

Arkadaş Bilekliği Örme 7

Arkadaş Bilekliği Örme 8

Arkadaş Bilekliği Örme 1

Arkadaş Bilekliği Örme 3

Arkadaş Bilekliği Örme 9

Arkadaş Bilekliği Örme 4

Kaynak : https://www.1dogwoof.com/crochet-beaded-friendship-bracelet/

https://www.1dogwoof.com/crocheted-arm-candy

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler