Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Dostluk Bilekliği Yapımı

Bu bileklik modellerini çocuklarınız ve arkadaşları için örüp hediye ederek dostluklarını pekiştirebilirsiniz. Kendiniz için de örüp anne kız bileklik modelleri yapabilirsiniz. Çok basit bir şekilde öreceğiniz bileklik modelleri ile hem çocuklarınızı hemde arkadaşlarını mutlu edebilirsiniz. Çocuklarımızın mutluluğundan , sağlığından, huzurundan daha önemli ne var şu hayatta. Evde kalan ipleri değerlendirebilir renk renk bileklikler örebilirsiniz. Daha önce yaptığımız bileklik modellerini de inceleyebilir yapabilirsiniz. Makrome ile bileklik modelleri yapımı ile farklı modelde bileklikler yapabilirsiniz. İpin yanına birde kumaş ekleyerek daha güzel hale getirebilirsiniz. Yine renk renk makrome ipinden bileklik yapımı ile çocuklarınızı sevindirebilirsiniz. Daha zarif bir model arıyorsanız deri bileklik yapımı ile kollarınızı şenlendirebilirsiniz. Boncuklarla süsleyerek.

Örgü Dostluk Bilekliği Nasıl Yapılır?

Malzemeler

 • Herhangi bir iplik
 • Tığ
 • Renkli boncuklar
 • Dekoratif boncuklar
 • Goblen iğne

Öncelikle öreceğimiz iplik üzerine boncukları dizelim.

Örgü Dostluk Bilekliği Yapımı 5

Daha sonra 51 zincir çekelim. Zinciri ortalayıp kenar kısımlardan eşit boşluk bırakarak arada 25 sık iğne yapalım. Sonra dönüp 2 sık iğne yapalım. 3. sık iğneyi boncukla beraber örelim. 1 sık iğne yapıp 2. sık iğneyi yine boncukla beraber örelim. Kenar kısımda yine 2 sık iğne kalacak şekilde sıra sonuna kadar örelim.

Örgü Dostluk Bilekliği Yapımı 1

Örgü Dostluk Bilekliği Yapımı 2

Örgü Dostluk Bilekliği Yapımı 3

Yine dönüp üzerine 1 sıra sık iğne örüp bilekliği bitirelim. Yapımı bu kadar kolay . Ama vereceği mutluluk paha biçilemez. Hadi hemen çocuklarımıza birer örgü bileklik modeli yapıp hediye edelim. Bir tane de kendinize örün.

Örgü Dostluk Bilekliği Yapımı 6

Örgü Dostluk Bilekliği Yapımı 7

Örgü Dostluk Bilekliği Yapımı 4

Örgü Dostluk Bilekliği Yapımı

Kaynak : https://marrose-ccc.com/tutorials-2/friendship-bracelets/

Benzer İçerikler
6 thoughts on “Örgü Dostluk Bilekliği Yapımı”
 1. es dedi ki:

  örgü dostluk bilekliğinin yapılışını videolu şekilde anlatır mısınız rica etsem ? bu şekilde anlayamadım. şimdiden teşekkür ederim ellerinize sağlık.

  1. Ayşe dedi ki:

   merhaba her zaman video çekmemiz mümkün olmuyor, lütfen takıldığınız noktayı sorun ve yardımcı olmaya çalışalım.

   1. Es dedi ki:

    Eger mumkunse en azindan baslarini cekseniz. Anlamadigim yer, hic ip koparmadan mi boncuklari diziyoruz ipin devaminda igneyi cikartip ayni ipten tig ile mi devam ediyoruz.

    1. Melek dedi ki:

     Öreceğiniz ipe iğne ile önce boncukları diziyorsunuz. Sonra iğneyi çıkartıyorsunuz. İpi koparmadan örmeye devam ediyorsunuz. İkinci sıraya geldiğinizde boncuklarla birlikte örüyorsunuz.

     1. Es dedi ki:

      Teşekkür ederim bu daha anlasilir oldu. Umarım yapabilirim.

     2. Melek dedi ki:

      Kolay gelsin. Ördüğünüzde sizden resim bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler