Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ ile Altıgen Motif Yapımı

Örgü modelleri ve yapılışlarından çok hoş bir motifin yapılışını hazırladık. Örgü atkı modelleri, örgü hırkalar, örgü bebek battaniyesi gibi modellerin anlatımında kullanabiliriz. Adım adım motifin yapılışını öğrenip dilediğimiz örgüde kullanabiliriz. Altıgen motifleri örgü çanta yapımında da kullanabiliriz. Genelde bebek battaniyesi örmede kullanıyoruz. Hatta örgü puf modellerinde de kullanabiliriz. Örgü top yapımında kullanmıştık. Hepsine önceki içeriklerimizden ulaşabilirsiniz. Şimdi farklı desenlerde yaptığımız altıgen motifleri inceleyelim.

Yeni altıgen motifli bebek battaniyesi çok hoşunuza gidecek çiçekli örneklerden. Örgü çiçek modelleriyle süslenmiş motifi çok beğenecek ve severek battaniyelerinizde kullanacaksınız. Zincir modeli altıgen motif yapılışı yeni ağır örneklerden. Dantel örneklerinde de kullanacağınız motiflerden. Gökkuşağı altıgen motif yapımı yine bebek battaniyesinde veya örgü paspas modellerinde kullanabilirsiniz. Şimdi tığ ile altıgen motif yapımını öğrenelim. Daha sonra istediğimiz modelde kullanabiliriz.

Tığla Altıgen Motif Nasıl Örülür?

Örgü atkı modelleri olarak örülmüş örneğini göreceğiz. Daha sonra ise dilediğimiz modelde motifi kullanabiliriz. Hırkalar, battaniyeler, atkılar, boyunluklar, paspaslar… Hepsini örebiliriz.

Tığ ile Altıgen Motif Yapımı 5

Tığ ile Altıgen Motif Yapımı 1

Tığ ile Altıgen Motif Yapımı 3

Tığ ile Altıgen Motif Yapımı 2

Tığ ile Altıgen Motif Yapımı 4

Tığ ile Altıgen Motif Yapımı

Motifle örgü çanta ve atkı olarak örüldüğünde nasıl durduğunu gördük. Bence harika. Sıra geldi tığ ile altıgen motif yapımını öğrenelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.fiberfluxblog.com/2015/10/free-crochet-patternstrawflower-hexagon.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler