Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Zincir Modeli Altıgen Motif Yapılışı

Bebek battaniyesi olarak örebilirsiniz. Motifi tek olarak örüp bardak aldığı olarak kullanabilirsiniz. İki tane örüp karşılıklı sık iğne ile birleştirerek örgü iğnedanlık modelleri olarak kullanabilirsiniz. Örnekleri bu şekilde çoğaltabiliriz. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Zincir modeli altıgen motif yapılışında kullanılan tekniği farklı örgülerde görmüş olabilirsiniz. Ben battaniye motifinde gördüğümde çok beğendim. Ve hemen yapılışını sizlerle paylaşmak istedim. Benim gibi yeni örgü modelleri ve yapılışları arayanlar için, değişik örgü modellerini sevenler için çok güzel bir örnek. Adım adım yapılışını resimli olarak göreceksiniz. Aynı şekilde modelin şemasını da yazının içinde bulacaksınız. Zor ve karışık gibi görünebilir. Ama kolay bir model. Motifin nasıl yapıldığını ve birbirine nasıl eklendiğini de yine yazının içinde bulacaksınız. Eğer motif ile ilgili kafanıza herhangi bir soru takılırsa çekinmeden sorabilirsiniz. Az önce bebek battaniyesi olarak yapabilirsiniz demiştik. Modelde battaniye olarak nasıl durduğunu da göreceksiniz. Yatak örtüsü olarak da örebilir kullanabilirsiniz. Son paylaştığımız ve daha önce paylaştığımız modeller de çok güzel. Valentino battaniye yapılışı muhteşem bir örnek. Lif ipinden kolay bebek battaniyesi de örebilirsiniz. Kolay ve zor birçok modele mimuu.comdan ulaşabilirsiniz.

Zincir Modeli Battaniye Nasıl Yapılır?

Modelde kullanılan iplik alize diva. Divaları 2.5 mm tığlar ile örebilirsiniz. Sizler istediğiniz , beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Önce zincir modeli altıgen motif yapılışı şemasını görelim.

Zincir Modeli Altıgen Motif Yapılışı

Şemada daireler zinciri, uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor. X ler sık iğneyi temsil ediyor.

Şimdi yapılışını resimli olarak adım adım görelim.

Nasıl ? Çok güzel değil mi?

Zincir Modeli Altıgen Motif Yapılışı 28

Zincir Modeli Altıgen Motif Yapılışı 29

Zincir Modeli Altıgen Motif Yapılışı 27

Zincir Modeli Altıgen Motif Yapılışı 25

Zincir Modeli Altıgen Motif Yapılışı 26

Kaynak : https://mypicot.com/4044.html

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Zincir Modeli Altıgen Motif Yapılışı”
  1. hayriye karataş dedi ki:

    ne diyelim süper elleriniz dert görmesin herkesi aydınlattığınız için çok emek var bakması dahi yetiyor hakkınızı helal edin başarılarınızın devamını dilerim

    1. Melek dedi ki:

      Çok teşekkür ederiz Hayriye Hanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler