Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Parçalı Örgü Battaniye Yapımı

Motifli, dilim dilim bir battaniye yapılışı hazırladık. Parçalı örgü battaniye yapımı. Yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Bebek battaniyesi modelleri olarak , yatak örtüsü modelleri olarak örebilirsiniz. Çok şık, güzel şiş örgü battaniye modelleri, tığ işi örgü battaniye modelleri, motifli battaniye modelleri, firkete battaniye modelleri gibi birçok örneğin yapılışını hazırladık. Yine tığ işi ile yapılmış çok güzel bir örneğin yapılışını hazırladık. Dantel battaniye modelleri, dantel yatak örtüsü modelleri olarak görebiliriz bu örneği. Battaniyelerinizi düz olarak, büyük motiflerle, küçük motiflerle örebilirsiniz. Yıldız popcorn büyük motif yapılışı büyük motiften oluşan dantel yatak örtüsü örneklerinden. Çok sorulan , çok araştırdığımız bir modeldi. Ve yapılışını bulur bulmaz hemen paylaştık. Uzun zincir çekip üzerini trabzanlarla yaptığımız çok şık bir battaniyemiz var. Evde kalın ipleri değerlendirmek için de güzel bir model. Tığ işi gökkuşağı battaniye yapılışı. Değişik , güzel modellerden sadece bir tanesi. Daha fazla model için her zaman olduğu gibi sitemizi ziyaret etmeniz yeterli.

Parçalı Örgü Battaniye Nasıl Yapılır?

Uzun dilimler halinde yapılan çok şık bir battaniye. Baklava dilimli güzel bir örnek. Yatak örtüsü olarak, kırlent modelleri olarak, battaniye olarak örebilirsiniz bu örneği. Önce modelin şeması ile başlayalım yapılışına.

Parçalı Örgü Battaniye Yapımı 2

Parçalı Örgü Battaniye Yapımı 4

Parçalı Örgü Battaniye Yapımı 8

Motifin yapılışına 13 + 5 zincir çekere başlıyorsunuz. Ve şemayı uygulayarak örmeye devam ediyorsunuz. Şemada uzun çizgiler trabzanı , noktalar ise zinciri temsil ediyor. Şimdi yapılışını resimli olarak görelim. Ve motiflerin birbirine nasıl eklendiğini resimli olarak görelim.

Parçalı Örgü Battaniye Yapımı 3

Parçalı Örgü Battaniye Yapımı 5

Parçalı Örgü Battaniye Yapımı 6

Parçalı Örgü Battaniye Yapımı 7

Parçalı Örgü Battaniye Yapımı 9

Parçalı Örgü Battaniye Yapımı 10

İstediğiniz uzunlukta, istediğiniz renklerde, istediğiniz renk sırasında motifleri eklediğimizde battaniyemiz hazır. Şahane oldu.

Parçalı Örgü Battaniye Yapımı

Parçalı Örgü Battaniye Yapımı 1

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/5066733/post403694848/?aid_refresh=yes

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler