Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Renkli Battaniye Yapılışı

Tablo gibi battaniye örüyoruz. Harika bir model. Yapılışını sizlere şemalarla vereceğiz. Bebek battaniyesi olarak, diz battaniyesi olarak, yatak örtüsü olarak örebilirsiniz. Tek kişilik battaniye olarak örebilirsiniz. Kitap okurken, kahvenizi yudumlarken battaniyeyi dizlerinize örterek soğuk kış günlerinde kullanabilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde harika bir model. Büyük motifli örgüleri seviyorsanız bu battaniye büyük ve küçük motiflerden oluşuyor. Bu battaniyeyi daha önce görmüştüm. Ama yapılışı yoktu. Çok araştırmıştım. Sonra başka modelleri araştırırken bu güzel renkli battaniye yapılışı karşıma çıktı. Bunun gibi daha çok battaniyemiz var anlatımlı olarak paylaştığımız. Mozaik battaniye var mesela. Harika bir örnek. Mozaik battaniye nasıl yapılır önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Zamanında çok araştırdığım modellerden videolu Bavyera meydanı bebek battaniyesi modeli çok güzel bir örnek. Bunun gibi tığ işi örgü modellerinden, şiş örgü modellerinden ve değişik tekniklerle yapılmış örgü modellerinden çok örneğimiz var. Hepsine mimuu.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Çok Renkli Battaniye Nasıl Yapılır?

Renkli battaniye yapılışı çok güzel bir model. Birazdan modelin şemasını sizlere vereceğiz. Tüm şemaları bulabilirsiniz. Ve motifleri nasıl yerleştireceğimizi de bulabilirsiniz.

Renkli Battaniye Yapılışı 1

Renkli Battaniye Yapılışı

Renkli Battaniye Yapılışı 2

Renkli Battaniye Yapılışı 3

Renkli Battaniye Yapılışı 4

Renkli Battaniye Yapılışı 25

Çok güzel bir motif. Büyük motifle arada küçük motifler, kenarda kalan boşluklara üçgen motifler ile birbirini tamamlayan bir örnek. Bittiğinde ise harika duruyor.

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/gamma1/post437019688/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler