Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Battaniye Modelleri Yapılışı

Örgü bebek battaniyesi modelleri yapılışı. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir proje. Renk renk ve kolay. Bebek battaniyesi örneklerimiz arasına yeni ve kolay battaniye modelleri yapılışı ekliyoruz. Torunlarına, kızlarına, oğullarına, yeğenlerine örmek isteyenler için. Şemasını vereceğiz. Ve şemanın hemen altında anlatımı bulacaksınız. Biraz daha ağır ve gösterişli örnekler arıyorsanız tabi ki yıldız popcorn büyük motif yapılışını deneyebilirsiniz. Yapılışını çok aramıştım daha önce. Ve Türkçe videolu olarak bulunca hemen sizlerle paylaşmak istedim. Tığ işi battaniye örnekleri örmeyi seviyorsanız ve elinizde bolca lif ipiniz varsa sizlere güzel bir örnek tavsiye edebilirim. Ekose desenli fıstıklı bebek battaniyesi yapımı hem kolay hem gösterişli. Şimdi renk renk yeni battaniyemiz kolay battaniye modelleri yapılışına geçelim.

Kolay Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Her zaman olduğu gibi şema ile başlıyoruz. Şemanın altında sembollerin anlamlarını bulacaksınız. Şemadan takip etmek isteyenler için.

Kolay Battaniye Modelleri Yapılışı

Daire zinciri, artı sık iğneyi, uzun çizgi ise trabzanı temsil ediyor. 6 ve katları +1 zincir çekerek başlıyoruz.

1.tur : İstediğimiz uzunlukta zincir çektikten sonra 2. zincire sık iğne ile batıyoruz. 1 zincir çekip 3. zincir üzerine trabzan ile batıyoruz. 2 zincir çekip aynı yere trabzan ile batıyoruz. Tekrar 2 zincir çekip 3. zincir üzerine sık iğne ile batıyoruz.Sıra sonuna kadar bu işlemleri devam ettiriyoruz.

2.tur : 4 zincir çekip dönüyoruz. 2. zincirli yuvaya 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. 2 zincir çekip tekrar 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. Bu işlemi 1 kez daha tekrar ediyoruz. 1 zincir çekip diğer yuvaya atlıyoruz ve sıra sonuna kadar aynı işlemleri tekrar ediyoruz.

3.tur : 4 zincir çekip dönüyoruz. İlk yuvaya trabzan ile batıyoruz. 1 zincir çekip diğer yuvaya trabzan ile batıyoruz. Tekrar 1 zincir çekiyoruz ve bir önceki turda yaptığımız 1 zincirin üzerine 1 trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu şekilde örüyoruz.

4.tur : 3 zincir çekip dönüyoruz ve tüm turu trabzan örerek devam ediyoruz.

Modelin yapılışı bu kadar. Şemadan takip ederek sizler için yapılışını anlatmaya çalıştım. Model bittiğinde aşağıdaki gibi şahane olacak.

Kolay Battaniye Modelleri Yapılışı 4

Kolay Battaniye Modelleri Yapılışı 3

Kolay Battaniye Modelleri Yapılışı 1

Kolay Battaniye Modelleri Yapılışı 2

Kaynak: http://moipetelki.ru/blog/for_kids/detskij-pled-kryuchkom-s-azhurnymi-poloskami/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler