Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Tığ İşi Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı

Yine rengarenk bahar havasında cıvıl cıvıl bir battaniye yapımından bahsedeceğiz. Yapılışını sizlere videolu ve şemalı olarak vereceğiz. Takıldığınız bir yer olursa sorabilirsiniz. Renk renk örerek evde kalan iplerinizi değerlendirebilirsiniz. Kırlent modelleri , battaniye modelleri, motifli hırka modelleri olarak yapacağınız çok güzel bir motif. Nasıl mı yapılıyor . Tarifi aşağıda.

Motifli Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Videolu, Tığ İşi Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı

Motif büyük bir motif. 95 * 115 cm battaniye için 30 motif gerekiyor. Bir motifin boyutları 19 * 19 cm ebatlarında. Pamuklu bir iplik ve 3 mm tığ kullanılmıştır. Şimdi sizlere öncelikle motifin şemasını vermek istiyorum. Yapılışını şemanın altında bulabilirsiniz. Videosu da yayında olacak.

Videolu, Tığ İşi Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı 1

1.tur : Sihirli halka içine 5 zincir çekerek başlayalım. Ve halka içine trabzan ile batalım. 2 zincir çekelim. Aynı yere tekrar trabzan ile batalım. Bu işlemi 5 kez daha tekrar edelim. 8 yuva olacak.

2.tur : Bu turu trabzan yaparak devam ediyoruz. 3 zincir çekerek başlıyoruz. 31 trabzan yapıyoruz. Yuvalara 2 trabzan yapıyoruz.

3.tur : 6 zincir çekiyoruz. Zincirle aynı yere trabzan yapıyoruz. Yanından devam ederek 3 trabzan yapıyoruz. Şimdi aynı yere 1 trabzan , 3 zincir, 1 trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu işlemi devam ettiriyoruz. 8 yuva olacak .

4.tur : 6 zincir çekip zincirin yanına trabzan ile batıyoruz. 3 zincir çekiyoruz. Devam ederek 5 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. 3 zincir çekiyoruz. Yuvanın içine aynı yere 1 trabzan, 3 zincir , 1 trabzan yapıyoruz. Ve bu işlemleri sıra sonuna kadar tekrar ettiriyoruz.

Motifimizin göbek kısmını bitirdik. Kalan kısımları şemadan veya videodan takip ederek yapabilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler