Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapımı

100 gramlık iplerden 1 er adet, 50 gramlık iplerden 2 şer adet toplam 12 renkle örülmüş bir battaniye. Tığ işi bebek battaniyesi nasıl örülür adım adım resimlerle sizlere anlatımını hazırladık. Evde kalan ipleri değerlendirmek için çok güzel bir battaniye. Ölçülerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Modelde 55 x 85 cm olarak örülmüş. Bebek battaniyesi top top duran popcorn, fıstık modelleri ile yapılmış bir örnek. Pamuklu iple örülmüş bir battaniye. Sizde elinizde olan iplerle örebilirsiniz. Tığ ile örülmüş çok güzel anlatımlı bebek battaniyesi modellerimiz var. Afgan battaniye modelleri bebek battaniyesi, yatak örtüsü olarak çok ördüğümüz modellerden. Erkek çocukları veya kız çocukları için motifli battaniye modelleri arıyorsanız uçan balon motifli bebek battaniyesi yapılışı çok beğeneceğiniz yeni örneklerden. Şiş örgü örnekleri ile de çok güzel battaniyeler örebilirsiniz. Önceki yazılardan muhteşem tariflere ulaşabilirsiniz. Şimdi tığ işi bebek battaniyesi yapımına geçelim.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Anlatımlı

3 mm tığla % 100 pamuklu 12 adet 50 gramlık iplerle örülmüş bir battaniye. Siz istediğiniz ölçülerde ve istediğiniz renk düzeninde örebilirsiniz. Biraz Osmanlı çini desenlerini andıran renklerde bir battaniye olmuş. Tek kişilik yatak örtüsü, diz battaniyesi olarak da örülebilir. Tığ işi bebek battaniyesi yapımını örmek kolay. Fıstıklar birbiri arasına geliyor. Her fıstıktan sonra da renk değiştiriyoruz. Battaniye bittiğinde de aynı renk iplerle püskül yaparak süslüyoruz.

Tığ işi bebek battaniyesi yapımına istediğiniz sayıda zincir çekerek başlayabilirsiniz. Zincir çektikten sonra tüm zincirler üzerine trabzan yapalım. Daha sonra aşağıdaki gibi fıstıkları yapalım. Aynı yere 9 trabzan yaparak yapıyoruz fıstıkları.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapımı 2

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapımı 4

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapımı 14

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapımı 3

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapımı 1

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapımı 8

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapımı 15

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapımı 5

Çok güzel şahane bir battaniye oldu. Popcorn bebek battaniyesinden çini desenlerini andıran bir model.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapımı 12

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapımı 13

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapımı 10

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapımı 11

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapımı 6

Kaynak : https://theguywiththehook.com/2020/11/24/ottomania-is-now-available/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler