Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Kadife İpten Bebek Battaniyesi

Kadife iple çok güzel örgüler örüyoruz. Bebek battaniyesi, saç bandı, amigurumi, yastık modelleri örüyoruz. Bebek örgülerinde kullanıyoruz. Bugün yine renk renk şeritlerle örülmüş tığ işi kadife ipten bebek battaniyesi anlatımını inceleyeceğiz. Kadife ip battaniye modelleri kalın ip ve kalın tığlarla örülmüş örneklerden. Tığ ile kadife ipten bebek battaniyesi için sevdiğiniz renkleri kullanabiliriz. Kadife ip yerine farklı ipleri de kullanabiliriz. İnce iplerle ördüğümüzde ölçüler değişecektir. Aynı sayılarda ördüğümüzde daha küçük olacaktır. Kalın olmasını istiyorsak ince ipleri 2 kat, 3 kat yaparak örgülerimizde kullanabiliriz. Kadife ipten bebek battaniye modelleri yapılışı kenarı dilimli örneklerden. Dilim kısımlarına püskül takarak son dokunuşları yapıyoruz.

Kadife İple Bebek Battaniyesi

3 renk kadife iple bebek battaniyesi örüyoruz. Battaniyenin ölçüleri 122 x 144,5 cm ebatlarında. Zincir sayılarımızı ayarlayarak her ölçüde örebiliriz. Battaniyede kullanacağımız 3 renk ten 2 şer adet kullanıyoruz. İplerin ölçüleri 288 m uzunluğunda. Tığ olarak 5,5 mm kullanacağız. Zincir sayılarımızı 12 ve katları +2 zincir çekiyoruz. İlk renkle 158 zincir çekerek başlıyoruz.

İlk olarak tığ işi kadife ipten bebek battaniyesi için kullanacağımız şemayı görelim.

Tığ İşi Kadife İpten Bebek Battaniyesi

Kolay bir model. Şemayı veya videoyu takip ederek battaniyemizi örüyoruz. Şema çok güzel. Farklı iplerle etol şal modellerinde de kullanabiliriz. Örgü yelek modellerinde, örgü hırka modellerinde veya bebek örgülerinde de kullanılabilir. Şemalı hazırladığımız battaniyenin tarifini videolu olarak da izleyebilirsiniz. İlk olarak battaniyemizin duruşuna göz atalım.

Tığ İşi Kadife İpten Bebek Battaniyesi 1

Tığ İşi Kadife İpten Bebek Battaniyesi 3

Tığ İşi Kadife İpten Bebek Battaniyesi 2

Videoyu izleme zamanı geldi.

Kaynak :https://www.yarnspirations.com/bernat-ogee-stitch-afghan/BRC0502-025916M.html 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler