Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İle Kare Motif Yapılışı

Bebek battaniyesi modellerinde kullanacağınız çok hoş tığ ile kare motif yapılışı hazırladık. Aynı motifin birçok farklı renk düzeniyle örülmüş hallerini göreceğiz. Daha sonra beğendiğimiz her renkle motifi örebiliriz. Yine tek renk olarak da örebiliriz. Tek renkle örülmüş halini de göreceğiz. Bu renkli motifte eğer elimizde artık iplerimiz varsa onları kullanabiliriz. Örgü mandala modelleri gibi duracak hatta duvarlarımızı, dekoratif yastık modellerini de süslemek için kullanılacak bir motif. Büyük motifleri örmeyi seviyorsanız, örgülerinizde kullanmayı seviyorsanız bu modeli çok seveceksiniz. Sanki tavus kuşunu andıran bir görüntüsü var.

Motifimizin büyük olduğundan bahsetmiştik. Şimdi bu paragrafta daha önce ördüğümüz büyük motifli örneklerden bahsedelim. Büyük motifli battaniye renkli çok hoş örülmeye değer ağır örneklerden. Popcornlu büyük motif yatak örtüsü yapımı ise bebek battaniyesi örmek istediğinizde 9 motifle tamamlanmış olur. Daha büyük örmek isterseniz tabi daha çok motif yapmanız gerekir. Son paylaşacağımız model ise büyük yuvarlak motifli örgü battaniye yapılışı. Şahane renk düzenleriyle çok güzel battaniyeler örebilirsiniz.

Tığla Kare Motif Nasıl Örülür?

Motifi tek renk veya çok renkli olarak örebilirsiniz. Renkler birbiri ile uyumlu olmak zorunda değil. Zıt renklerde bir araya geldiğinde çok güzel duruyor. Birazdan örnekleri inceleyecek ve fikir edineceğiz. Pamuklu, akrilik, yünlü gibi birçok iple örebilirsiniz. Elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Tabi iplerinize uygun tığ seçtiğinizde ve ipin kalınlık inceliğine göre motiflerin büyüklükleri de değişecektir.

Tığ İle Kare Motif Yapılışı 2

Tığ İle Kare Motif Yapılışı 3

Tığ İle Kare Motif Yapılışı 4

Tığ İle Kare Motif Yapılışı 5

Tığ İle Kare Motif Yapılışı 6

Tığ İle Kare Motif Yapılışı 1

Tığ İle Kare Motif Yapılışı 7

Tığ İle Kare Motif Yapılışı 8

Tığ İle Kare Motif Yapılışı 9

Tığ İle Kare Motif Yapılışı 10

Tığ İle Kare Motif Yapılışı 11

Her biri o kadar güzel ki. Hepsi özenle örülmüş. O halde videoya geçelim ve tığ ile kare motif yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.ravelry.com/patterns/library/lise

www.itsallinanutshell.com/2017/06/15/nuts-about-squares-week-12/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler