Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Aplikeli Bebek Battaniyesi Modelleri

Bebek battaniyesi modellerinden şahane bir örnek hazırladık. Dümdüz örüyoruz üzerini beğendiğimiz desenlerde süslüyoruz. Ortaya şahane bir aplikeli bebek battaniyesi yapılışı çıkıyor. Kız çocuklara göre erkek çocuklarına göre beğendiğiniz desenlerde battaniyeler yapıyoruz. Kumaşlardan parçalar kesip veya örgü aplike modellerinden figürler örüp battaniyenin üzerine dikerek en güzel battaniyeleri yapıyoruz. Çiçekli, hayvan desenli en güzel battaniyeleri örüyoruz. Alt zemin olarak şiş örgülerle veya tığ işi örgülerle tabanı örüyoruz. Üstünü dilediğimiz gibi süslüyoruz. Köşeden köşeye battaniyeler örebiliriz. Trabzanlardan, sık iğnelerden battaniyeler örebiliriz. Şiş örgü düz örgüyle battaniyeler örebiliriz. Sonrasında ise üzerini dilediğimiz gibi süsleyebiliriz. Aplikeli bebek battaniyesi yapılışından birçok örnek hazırladık. İnceleyebilir nasıl battaniye öreceğinize karar verebilirsiniz. Uzay temalı olabilir, uçakları gökyüzünde gezdiği battaniyeler olabilir. Çiçeklerle bezenmiş battaniyeler olabilir. Aplikeli bebek battaniyesi modellerinden örmek isteyeceğiniz modeller arasında aplikeli bebek battaniyesi tarifi var. Üzerine aplikeleri kumaşlarla yapmıştık. Bir diğer model ise hayvan aplikeli bebek battaniyesi yapılışı en güzel modellerden.

Aplikeli Bebek Battaniyesi Örnekleri

Bebek battaniyesi modellerinden düz örgüler örüp üzerini çeşitli şekillerde desenlerin uyguladığımız battaniyelerden örnekler hazırladık. Temalı veya sadece tek desen üzeri uygulamalı battaniyeler. Fikir olarak örnekleri inceleyebilir en güzel battaniyeleri kendimiz tasarlayabiliriz. Battaniyeler genelde 90 x 90 oluyor. Bu ölçülere uygun düz battaniyeler ördükten sonra süsleme kısmına geçebiliriz.

Aplikeli bebek battaniyesi modelleri kare kare motif süslemeleriyle de örebilirsiniz. Yada bütün olarak örüp köşelerine süslemeler yapabilirsiniz. Tamamına süsleme ekleyebilirsiniz. Şimdi sizlerle en güzel battaniye örneklerini sunalım. Birlikte inceleyelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler