Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kare Motifli Battaniye Modelleri

3 renk ile kolay kare motif yapımından battaniye örüyoruz. Kırlent modellerinde kullanabilirsiniz bu tekniği. Yine penye ip paspas modellerinde kullanabilirsiniz. Penye iplerle, kordon iplerle paspaslar örebilirsiniz. Kare motifli battaniye modeli yapımını lacivert, krem ve yağ yeşili ile örüyoruz. 3 rengi aynı anda kullanarak tek motif örüyoruz. Bu motifi tek renk üzerine birçok yerde görmüş olabilirsiniz. Ara motif olarak çok kullanılıyor. Aynı motif yine tek renk olarak örülüp üzerine çiçek aplikeler, kalp aplikeler dikilerek yepyeni modeller ortaya çıkartılıyor. Mutlaka örneklerini görmüşsünüzdür. Şimdi aynı kare motifli battaniye modellerini 3 renk iple örerek yapıyoruz. Ve motifleri birbirine farklı şekillerde birleştirerek desenli bir bebek battaniyesi modelleri ortaya çıkartıyoruz. Örnek oldukça kolay. Trabzanla yapılıyor. Bu teknikle örerek değişik motif örnekleri oluşturabilirsiniz. İki renk olarak da örebilirsiniz. İki renkli olarak da yapılışını daha önce paylaşmıştık. Önceki tariflerimizden ulaşabilirsiniz.

Kare Motifli Battaniye Yapılışı

Kare motifli battaniye modelleri daha önce paylaştığımız videolu spiral örgü motif yapılışına benziyor. Başlangıç kısımları aynı şekilde diyebiliriz. 3 renk ile başlıyoruz. Pamuklu iplik ve 3.5 mm tığ kullanıyoruz. Sizler kullanacağınız iplere göre tığlar kullanabilirsiniz. Şimdi paylaşacağımız ve daha önce paylaştığımız tüm modellere bebek battaniyesi bölümünden ulaşabilirsiniz.

Motifleri aşağıdaki renk düzeninde örüyoruz.

Kolay Kare Motif Yapımı 4

Motifleri aşağıdaki gibi birbirine dikerek birleştiriyoruz.

Kolay Kare Motif Yapımı 5

Ve şimdi fotoğraflarla motifin nasıl yapıldığını görelim.

Kolay Kare Motif Yapımı 6

Kolay Kare Motif Yapımı 7

Kare Motifli Battaniye Modelleri 1

Motiflerimiz bittikten sonra gerdirme işlemi uygulayalım. Örgüde motif gerdirme nasıl yapılır daha önce paylaşmıştık. Ve battaniyemiz bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek.

Kaynak: http://mycrochetory.com/granny-pinwheel-blanket/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler