Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Katmerli Gül Yapımı

Birçok modelde kullanabileceğiniz çok güzel bir tığ ile gül yapımı anlatımlı örnek hazırladık. Yapılışı videolu olarak sizlerle. Battaniye modellerinde kullanabilirsiniz. Kenarına çerçeve örerek battaniye modellerinde, kırlent modellerinde kullanabilirsiniz. Bugüne kadar birçok kırlent ve battaniye yapımı anlatımı paylaştık. Beğendiğiniz bir kenarı uygulama olarak gülün etrafına yapabilirsiniz. Çok güzel oluyor bu model battaniye ve kırlentte. Biraz eski modellerimizden bahsedecek olursak yıldız popcorn battaniye yapımı bu sezona damgasını vuracak modellerden. Yapacağınız battaniye modellerine değişik püskül modelleri yapabilirsiniz. Kurtçuk modelleri, ponpon yapımı ekleyebilirsiniz battaniye kenarlarına. Çok yakışıyor. Yün örgü kırlent modellerinde paylaştığımız örnekten kırlent, battaniye yapımında da kullanabilirsiniz. Daha fazla model için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli.

Gül Motifi Yapılışı

Tek başına birçok süslemede kullanabilirsiniz. Şapka süslemelerinde, yelek süslemelerinde, battaniye süslemelerinde kullanabilirsiniz. Ayrıntılı yapılışı videoda detaylı olarak veriliyor. Aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz.

5 zincir çekip halka oluşturalım. 3 zincir çekip yanından devam ederek 15 trabzan yapalım. 2. tura 4 zincir çekerek başlayalım. 2. trabzan üzerine sık iğne ile batalım. Bu işlemi 7 kez daha tekrar edelim. Bu turda yuvaların içine 1 tanesine 1 sık iğne , diğerine ise 8 trabzan yapalım.

İlk 4 turun yapılışı bu şekilde . Kalan kısımları videodan takip ederek yapabilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler