Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yıldız Popcorn Battaniye Yapımı

Çok güzel bir motif. Battaniye modellerinde, yatak örtüsü modellerinde, kırlent modellerinde kullanabilirsiniz. Popcorn örgü modellerinden olduğu için örerken ince ipleri tercih edebilirsiniz. Popcorn olduğu için kalın iplerde biraz ağır düşüyor model. Motifleri birbirine eklediğiniz zaman ortaya çok güzel bir dantel yatak örtüsü oluyor. Daha önce farklı modelde dantel yatak örtüsü nasıl yapılır göstermiştik. Şimdi yeni bir model daha anlatıyoruz. Motifleri birbirine dikerek birleştirebilirsiniz. Sık iğne ve zincir ile birleştirebilirsiniz. Daha önce sizlere motif birleştirme tekniklerinden bahsetmiştik. Battaniye modelleri olarak ekose desenli fıstıklı bebek battaniyesi yapımını da deneyebilirsiniz. Lif ipinden battaniye modelleri arayanlar için kolay ve güzel bir örnek.

Yıldız Popcorn Battaniye Nasıl Yapılır?

Öncelikle sizlere küçük bir resimle popcorn nasıl yapılır ondan bahsetmek istiyorum. Popcornları bu şekilde yapacağız.

Yıldız Popcorn Battaniye Yapımı

Popcornları nasıl yaptığımızı gördüğümüze göre battaniyenin yapılışına geçebiliriz.

1.tur : 8 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : 3 zincir çekerek başlayalım ve halka içine 23 trabzan yapalım. Zincirle birlikte 24 olacak.

3.tur : 6 zincir çekelim. Zincirin hemen dibine trabzanla batarak yuva oluşturalım. 2 zincir çekelim 1 trabzan atlayarak 2. trabzana batarak yuva oluşturalım. Bu şekilde 2 yuva daha oluşturalım. 3 yuva olduktan sonra tekrar köşe yapılım. 3 zincir çekelim ve 3. yuvayı yaptığımız trabzanla aynı yere batarak bir yuva daha yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar yuvalar oluşturalım.

4.turda popcornları yapmaya başlıyoruz. Nasıl yapıldığına videodan devam edelim. Aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Yıldız Popcorn Battaniye Yapımı”
  1. Esma dedi ki:

    Merhaba battaniye için ip önerisinde bulunabılırmısınız.ince demişsiniz ama pek anlayamadım.

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba Esma Hanım. Popcornlu bir model olduğu için ince ipler daha iyi oluyor. Bebe yünleri, pamuklu ipler kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler