Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Motif Modelleri

Her renk ile örebileceğiniz harika bir motif örnekleri. Lila mor tonları ile yapılmış örneği ve adım adım tığ işi motif modellerinin yapılışını izleyeceğiz. Bebek battaniyesi olarak örebilirsiniz. Mavi tonlarında, gri – sarı tonlarında erkek bebekler için her renk ile kız bebekler için örebilirsiniz. Aslında erkek bebekler içinde renk sınırlandırması yapmamak gerek. Her renk ile erkek çocuklara da örebilirsiniz. Motifli bebek battaniye modellerini çok örüyoruz. En güzel örnekleri bulup çocuklarımız için, torunlarımız için örüyoruz. Tığ işi örgülerin yanında şiş örgü ile de battaniyeler örüyoruz. Şiş örgü battaniye modelleri anlatımlı olarak hazırladığımız modelleri inceleyebilirsiniz. Tığ işi motif modellerinde yapılışı aşamalarına geçelim.

Tığ İşi Motif Yapımı

Tığ işi motif modelleri kare olarak örüyoruz. Pamuklu iplerle, bebe yünleri ile örebilirsiniz. Bebek battaniyesi, bebek yelekleri, hırka modelleri gibi birçok örgüde örebilirsiniz. 3,5 mm tığ ile ve pamuklu iplerle örülen motifin hemen şemasına ve ip renk seçimlerine bir göz atalım.

Motif Örnekleri 5

Tığ İşi Motif Modelleri

1.turda sihirli halka içine 16 trabzan yaparak başlayalım motife. 2. turda her trabzan üzerine aralarda 1 zincir çekerek fıstıklar yapalım. Fıstıklar aynı yere 3 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örerek yapıyoruz. 3. turda tekrar fıstıklar yapıyoruz. Bu kez 4 trabzanla ve aralarda 2 zincir çekiyoruz. 4. turda aralarda 1 zincir çekerek yuvalara 3 trabzan yapıyoruz. Şimdi bu kısma kadar olan bölümleri resimlerle inceleyelim.

Tığ İşi Motif Modelleri 1

Tığ İşi Motif Modelleri 2

Tığ İşi Motif Modelleri 3

Tığ İşi Motif Modelleri 4

Son turda şemada olduğu gibi köşeler oluşturuyoruz. Ve motifi tamamlıyoruz. Motifleri birbirine dikerek veya karşılıklı sık iğne yaparak birleştirebilirsiniz.

Tığ İşi Motif Modelleri 5

Çok güzel ve kolay bir motif. Bebek battaniyesinde harika duruyor.

Motif Örnekleri 4

Kaynak : https://newleafdesigns.nl/2015/09/16/modified-sunburst-square-the-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler