Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Rüzgar Gülü Bebek Battaniyesi

Şiş örgü ile rüzgar gülü bebek battaniyesi yapıyoruz. Daha önce tığ ile rüzgar gülü bebek battaniyesi yapılışından bahsetmiştik. Kolay bir modelin birleştirme şekilleri ile rüzgar gülüne çeviriyoruz. Haraşo örgü modeli ile yapıyor örnek. Oldukça kolay. Ama ekleme şekilleri farklı olduğu için rüzgar gülü gibi duruyor. Bebek battaniyesi olarak yapabilirsiniz bu şahane örneği. Örgü çanta modelleri içinde uygun bir örnek. Rüzgar gülü bebek battaniyesi anlatımına herkes hazırsa başlıyorum.

Rüzgar Gülü Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Haraşo örgü modelinden oluşan bir örnek. 4 motifi birleştirerek 1 motif elde ediyoruz. Battaniye , çanta, hırkalar, şallar, minder kılıfları örebilirsiniz. Böyle güzel bir battaniye için renkli olmasını istiyorsanız 5 renk ip gereklidir. Şiş ölçülerini kullanacağınız ipe göre belirleyebilirsiniz. Bu modelde, yeşil, sarı, pembe, mor , mavi kullanılmıştır. Ana renk olarak ise koyu krem rengi kullanılmıştır.

İlk rengimizle şişe 12 ilmek atarak başlayalım. 1 sıra düz olarak örelim. Arka sırayı da 10 düz olarak örelim. Devam ederek 8 düz örüp dönelim. Ve döndüğümüzde önümüzde bulunan 8 ilmeği düz olarak örelim. Bu şekilde örmeye devam ederek sırasıyla 6 ör dön, 4 ör dön ve 2 ör dön yapalım. Örgümüz bir üçgen gibi görünecek. Şimdi diğer rengi ekleyelim.

Rengi ekledikten sonra artırarak devam edeceğiz. Aynı teknikle öreceğiz. 2 ör dön, 4 ör dön, 6 ör dön, 8 ör dön , 10 ör dön , 10 ör olarak. Her dönmede önümüzde kalan ilmekleri örmeyi unutmayalım. Aynı renkle devam ederek ilk  ördüğümüz gibi azaltarak dönerek örelim. Motif aşağıdaki gibi görünecek.

Şimdi rengi değiştirelim ve artırarak örmeye devam edelim.

Rüzgar Gülü Bebek Battaniyesi 2

Aynı şekilde 3 parça daha örelim ve resimdeki gibi ekleyelim. Dikerek ekleyebilirsiniz.

Rüzgar Gülü Bebek Battaniyesi 3

Modelin yapılışı bu şekilde 4 parçadan 1 motif çıkıyor. İstediğiniz boyutlara gelene kadar bu şekilde örmeye devam edebilirsiniz.

rüzgar gülü bebek battaniyesi pdf

Çok güzel görünüyor. Çantalar, minder kılıfları, battaniyeler için uygun bir örnek.

Rüzgar Gülü Bebek Battaniyesi

Rüzgar Gülü Bebek Battaniyesi 4

Rüzgar Gülü Bebek Battaniyesi 6

Rüzgar Gülü Bebek Battaniyesi 5

Rüzgar Gülü Bebek Battaniyesi 1

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/oyoung/post385104872/

https://www.ravelry.com/patterns/library/double-spinning-star

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler