Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Örgü Bebek Battaniyesi

Bebek battaniyesi modellerine örmesi kolay duruşu çok şık bir battaniyenin yapılışını hazırladık. Yıldız deseninden battaniye öreceğiz. Örgü çanta modellerinde, örgü şapka modellerinde, örgü puf modellerinde, örgü paspaslarda, örgü hırkalarda, örgü yeleklerde, bebek örgülerinde ve daha birçok modelde kullandığımız kolay desenlerden. Bugün bebek battaniyesi öreceğiz. İstediğiniz ölçülerde örebiliriz. 60 x 60 puset örtüsünden 90 x 90 bebek battaniyesinden 200 x 220 gibi çift kişilik battaniyelere kadar tüm ölçülerde örebiliriz. Kolay örgü bebek battaniyesi zincir sayısı ayarlanarak her ölçüde örülebilecek modellerden.

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz güzel battaniye modellerinden bahsedeceğiz. Mesela son paylaştığımız altıgen motifli örneğimiz var. Anlatımına kalpli altıgen motif yapılışından ulaşabilirsiniz. 2 renkli altıgen motif yapılışı yine çok beğeneceğimiz modeller arasında. Motifler birbirine eklendiğinde farklı bir desenmiş gibi duruyor. Yeni bir desen oluşuyor. Şaldan uyarlama battaniye yapılışı da şal modelleri ve altıgen hırka modelleri olarak da öreceğimiz örneklerden. Daha fazlası için önceki içeriklerimizden takip edebilirsiniz. Şimdi kolay örgü bebek battaniyesinin yapılışını öğrenelim.

Kolay Örgü Bebek Battaniyesi 10

Tığla Kolay Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

İstediğimiz uzunlukta zincir çekip üzerini yıldız deseniyle tamamladığımız battaniyeye çevirdiğimiz çok güzel bir model. Anlatımını yabancı video ile hazırladık. 122 cm x 132 cm civarında. 2 ve katları +3 zincir çekerek ölçüyü belirliyoruz. Orta kalınlıkta ip ve 8 mm tığla ördüğümüzde yukarıdaki ölçülerde olması için 113 zincir ile başlıyoruz.

Kolay Örgü Bebek Battaniyesi 4

Kolay Örgü Bebek Battaniyesi 1

Kolay Örgü Bebek Battaniyesi 3

Kolay Örgü Bebek Battaniyesi 2

Kolay Örgü Bebek Battaniyesi 7

Kolay Örgü Bebek Battaniyesi 9

Kolay Örgü Bebek Battaniyesi 5

Kolay Örgü Bebek Battaniyesi 7

Kolay Örgü Bebek Battaniyesi 6

Kolay Örgü Bebek Battaniyesi

Son olarak videoya geçelim ve kolay örgü bebek battaniyesi yapılışını öğrenelim.

Kaynak : https://www.mjsoffthehookdesigns.com/chunky-star-stitch-crochet-blanket/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler