Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Deniz Kabuğu Örgü Modeli

Tığ işi deniz kabuğu yapımı güzel bir örnek hazırladık. Yapılışı kolay ve gösterişli bir model. Birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Deniz kabuğu şal modelinin yapılışında, deniz kabuğu yelek örneği yapılışında kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi modellerine de çok yakışır. Dikdörtgen şal modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Yelek modellerine de çok yakışacak. Daha farklı modeller arıyorsanız tığ işi battaniye modeli ve yapımı video anlatımlı örneği de yapabilirsiniz. Fıstıklı örgü modelleri arayanlar için süper bir model.

Deniz Kabuğu Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Her zaman olduğu gibi önce şema ile başlıyoruz. Şemada daireler zinciri, çarpılar sık iğneyi , uzun çizgiler trabzanı , uzun çizgiler üzerinde bulunan çizgiler tığa kaç kez ip dolamanız gerektiğini temsil ediyor. Modele 10 ve katları + 3 zincir çekerek başlıyoruz.

1.tur : Zinciri çektikten sonra 4. zincir üzerine sık iğne ile batalım. 3 zincir çekip 3. zincir üzerinden devam ederek 3 sık iğne yapalım. 3 zincir çekelim. 3. zincir üzerine sık iğne ile batalım. 2 zincir çekip 2. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim.

Deniz Kabuğu Örgü Modeli 1

2.tur : 7 zincir çekelim. Hemen yanına tığa 3 kez ip dolayarak 1 trabzan yapalım. 2 kez tığa 2 ip dolayarak trabzan yapalım. 2 kez de tığa 1 kez ip dolayarak trabzan yapalım. 3. zincir üzerine sık iğne ile batalım. 4 zincir çekelim ve sık iğnelerden sonra gelen zincire sık iğne ile batalım. Yuvanın içine aynı yere 2 tez tığa 1 kez ip dolayarak, 2 kez tığa 2 kez ip dolayarak, 1 kez tığa 3 kere ip dolayarak trabzan yapalım. 2 zincir çekip 1 kez tığa 3 kere ip dolayarak, 2 kez tığa 2 kez ip dolayarak, 2 tez tığa 1 kez ip dolayarak trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim.

Deniz Kabuğu Örgü Modeli 2

Modelimizin yapılışı bu şekilde ilerliyor. Şemadan takip ederek istediğiniz uzunluğa gelene kadar tur tekrarı yapabilirsiniz.

Deniz Kabuğu Örgü Modeli 3

Deniz Kabuğu Örgü Modeli 4

Deniz Kabuğu Örgü Modeli 5

Deniz Kabuğu Örgü Modeli 6

Renkli olunca sanki daha güzel olmuş.

Deniz Kabuğu Örgü Modeli 7

Deniz Kabuğu Örgü Modeli 8

Deniz Kabuğu Örgü Modeli 9

Deniz Kabuğu Örgü Modeli 10

Kaynak : http://mypicot.com/2081.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler