Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kilim Desenli Motif Yapılışı

Bebek battaniyesi modellerinde kullanacağımız çok hoş bir motif yapılışı hazırladık. Elinizde olan iplerle kilim desenli motif yapılışını örebilirsiniz. Ayrıca motifi örgü paspas modellerinde de kullanabilirsiniz. Eski kilimlerden esinlenerek renk seçimlerini yapabilirsiniz. Vintage halılar örebilirsiniz. Her çeşit ipi kullanarak örgü battaniyeyi, örgü paspasları örebilirsiniz. Kilim desenli motif yapılışı çok hoşunuza gidecek ve büyüklüğünü istediğiniz gibi ayarlayacağınız modellerden.

Bu kısımda daha önce ördüğümüz battaniyelerden, kilimlerden bahsedelim. Mesela evde kilim yapımı muhteşem bir model. Hem kilim hem de tığ işi battaniye modelleri olarak örebilirsiniz. Bebek battaniyesi modelleri olarak ilk tercihiniz pamuklu iplerden yana olsun. Birde güzel bir paspas yapılışıyla son önerimizi paylaşalım daha sonra yeni modelimize geçeriz. Penye iplerle de kilim tarzı paspaslar örebilirsiniz. Yuvarlak motifli örgü paspas yapılışı ilginizi çekecek ve örmesi kolay modellerden. Hazırsanız yeni modele geçelim ve kilim desenli motif yapılışını öğrenelim.

Kilim Desenli Kare Motif Nasıl Örülür?

Sevdiğiniz her renkle bebek battaniyesinde kullanacağımız harika bir model. Motif boyutlarını da istediğimiz gibi ayarlayabiliriz. Bütün olarak motifi büyüterek örmeye devam edebiliriz. Yani motifsiz bütün olarak örülen battaniye olarak bitirebiliriz. Bütün örüldüğünde de yine paspas veya örgü kırlent modelleri olarak kullanılabilir.

Kilim Desenli Motif Yapılışı

Artık iplerle de öreceğimiz çok hoş kolay bir motif. Bence bu motif modeliyle çok güzel lif örnekleri de örülür. Son olarak videoya geçelim kilim desenli motif yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler