Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Kilim Yapımı

Örgü kilim modelleri, bebek battaniyesi olarak örebileceğiniz çok hoş bir modelin yapılışını hazırladık. Baklava dilimi motiften oluşuyor. Evde kalan ipleri değerlendirmek için örebilirsiniz. Örgü halı modelleri için renk renk örmek isterseniz artık ipleri değerlendirmek çok iyi fikir olacaktır. Kilim olarak, paspas olarak ördüğümüz örneklerden bahsedecek olursak benzer tarzda düz olarak örülen penye ipten halı yapımı evde kilim yapımının değişik bir örneği. Çizgili örgü halı yapılışı da penye iple örülmüş çok güzel bir örnek. Ve istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Gelelim şimdi hem battaniye hemde kilim olarak örebileceğiniz modelin yapılışına geçelim.

Tığ İşi Örgü Kilim Modelleri

Evde kilim yapımı modelini bebek battaniyesinde de kullanabilirsiniz. Hem kilim olarak hemde battaniye olarak örülmüş örneklerini sizlerle paylaşacağız. Ben battaniye renklerini kilim olarak örmeyi isterdim. Biraz uğraştırıcı bir model. Kolay ama biraz oyalar gibi geliyor. Eski tarz dokuma kilimleri andıran bir model. Baklava dilimi motifi istediğiniz büyüklükte yapabilirsiniz. Yanlara, kalan boşluklara ise aynı motifin yarısını yapıyoruz. Motif ortadan başlıyor ve dışa doğru büyüyerek ilerliyor. Dilerseniz önce 1 motifin şemasını görelim.

Evde Kilim Yapımı 1

3 büyük baklava motifi yapıp daha sonra kalan boşlukları yarım motifleri yaparak bitirebilirsiniz. Kilim havası vermek için ise püsküller ekleyebilirsiniz. Önce halı olarak örülmüş versiyonunu görelim. Daha sonra battaniyeyi göreceğiz.

Evde Kilim Yapımı 2

Evde Kilim Yapımı

Halı olarak nasıl durduğunu gördük. Sıra geldi battaniye olarak nasıl durduğunu görmeye. Ben battaniye renklerini daha çok sevdim.

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/5296112/post454354195/

https://www.instagram.com/lemondedesucrette/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Evde Kilim Yapımı”
  1. Fatoş dedi ki:

    I’ve searched a lot about how this knit is knitted. You shared with us. Thank you so much for that. I offer my love to you armful from Türkiye :))

    1. Melek dedi ki:

      Çok teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler