Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kuzulu Battaniye Yapımı

Çok soruldu, çok istek aldı. Bende elimden geldiğince videolu olarak anlatmaya çalıştım. Ayrıntılı bilgiye kuzulu bebek battaniyesi yapımından ulaşabilirsiniz. Daha önce yazılı olarak nasıl yapıldığından bahsetmiştik. Şimdi videolu olarak anlatmaya çalışacağım sizlere. Elimde olan parça iplerle örneği çıkarttım. Tam sayı olarak kaç ilmek olur bilemiyorum. Kuzuları önce 10 ilmek üzerine başlamıştım. Pek gözüme güzel görünmedi. Daha sonra kuzu desenli battaniyeyi 8 ilmek üzerine yaptığımda çok daha güzel oldu. Dilerseniz dümdüz bir battaniye örüp üzerine kuzuları, ayaklarını ve kafasını örüp dikerek yapabilirsiniz. Dilerseniz videoda anlatıldığı gibi örerek devam eder sonrasında kafa ve ayakları iple işlersiniz. Bana 2. teknik daha kolay geliyor. Kuzulu olarak yaptığımız bebek battaniyesinin arka kısmına astar geçirmek gerekiyor. Uygun desenlerde çocuklarımızın tenine zarar vermeyecek antibakteriyel pamuklu kumaşlarla astar geçirebilirsiniz. Arka kısmının kötü görüntüsü bu şekilde kapanmış olur. Kuzulu battaniye yapımında ipi yürüterek ördüğümüz için arka kısım biraz kötü görünüyor. Astarla bu görüntüyü kapatmış oluyoruz. Kolay bir model aslında. Örgüye yeni başlayanlar arkadaşlarımız da rahatlıkla örebilirler. Bu kuzulu battaniye örneği ile ilgili aklınıza takılan herhangi bir soru olursa sorabilirsiniz. Bebek battaniyesi modellerinde gerçekten çok şık duran bir örnek. Hem kolay hemde gösterişli. Kolay ve gösterişli bir diğer modelimizde yine çok istek alan örneklerden ekose desenli fıstıklı bebek battaniyesi yapımı, videolu olarak paylaştığımız modellerden.

Kuzulu Battaniye Yapılışı

Bebek battaniyesi modellerinde bizlere çok sorulmuştu bu örnek. Bizde yapılışını önce yazılı olarak hazırlayıp anlatmaya çalıştık. Yazılı anlattıktan sonra daha çok istek aldı. Ve biraz geçte olsa video çekmeyi başardık. Umarım açıklayıcı bir video olmuştur. Şimdi hem birkaç farklı renkte örülmüş kuzulu battaniye modellerini görelim. Hemde nasıl yapıldığını vidolu olarak seyredelim.

Galeride farklı renklerle örülmüş örnekler var. Ana kuzusu iple örebilirsiniz, sakallı iplerle örebilirsiniz. Düz beyaz iplerle örebilirsiniz. Dilerseniz şapka, kazak , hırka, yelek gibi örneklerde de kullanabilirsiniz. Şimdi hep birlikte kuzulu battaniye yapımı modellerini görelim.

Kuzulu Battaniye Nasıl Yapılır Video

Kaynak : https://www.etsy.com/listing/290996969/reversible-sheep-baby-blanket-handknit

https://www.ravelry.com/patterns/library/sheep-blankie

https://www.ravelry.com/projects/Badouza/sheep-blankie

https://www.iknitdesigns.shop/listing/478082027/knitting-pattern-for-a-sheep-blanket

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler