Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kadife İpten Şişle Bebek Battaniyesi

Bebek battaniyesi örüyoruz. Kadife ip kullanıyoruz. Çok güzel bir model. Bebek battaniyesi modelleri olarak tasarlanmış modelin anlatımını detaylı olarak hazırladık. Örgüye yeni başlayanlar kadife ipten şişle bebek battaniyesi dilediğiniz renkle öreceğiniz bir model. Kadife ip battaniye modelleri için tek renkte kullanabilirsiniz. Şiş örgü modelleri için pirinç örgü modelleri, haraşo örgü modelleri ile battaniyeler örebilirsiniz. Haraşo ile örülen rubik küp battaniye yapımı çok hoşunuza gidecek örneklerden. Kadife ipten şişle bebek battaniyesi, tığ işi battaniye modelleri örüyoruz. Çok beğeneceğiniz bir modelin tarifini daha hazırladık. Hadi inceleyelim.

Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışı Video

Kadife ipten şişle bebek battaniyesi için tunç marka kadife ip kullanıyoruz. Beğendiğiniz farklı markaların ipleri varsa onları da kullanabilirsiniz. Şiş olarak 5 mm tercih ettik. Pembe, mavi ve beyaz renkleri kullandık. Yumuşacık bir battaniye modeli. Kadife ip ile bebek battaniyesi 3 rengin uyumu harika oldu. Kadifenin dokusu renkleri harika. 9 adet yumak 5 mm şiş varsa elinizde gelin beraber harika bir modelle başlayalım.

Kadife İpten Şişle Bebek Battaniyesi 3

Kadife İpten Şişle Bebek Battaniyesi 5

Pembe ipimizle şişe 114 ilmek atalım şişimize. İlk sırayı düz örelim. İkinci sırayı diğer rengimiz beyaz ipimizi takalım 3 ilmek beyaz, 1 ilmek pembe olarak sırayı tamamlayalım. Tersini çevirip 3 beyaz ilmeği düz örüp pembe ilmeğimizi örmeden alıyoruz. Tüm sırayı bu şekilde tamamlıyoruz. Bir üst sıraya geçtiğimizde mavi renk ipimizi takalım. 3 mavi 1 beyaz olarak bu sırayı tamamlayalım. Tersini çeviriyoruz. Yani arka sırada tekrar mavi ilmekleri düz örüp beyaz ilmeğimizi örmeden alıyoruz. Bu şekilde battaniyemiz 85 cm olana kadar örüyoruz. Battaniye kare olacak. Kolay gelsin. Örmeye değer çok güzel bir battaniye.

Kadife İpten Şişle Bebek Battaniyesi 1

Kadife İpten Şişle Bebek Battaniyesi 4

Ve sıra geldi kadife ipten şişle bebek battaniyesinin yapılışını videolu izlemeye.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler