Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çıtı Pıtı Örgü Modelleri

Şiş örgü modellerinden çıtı pıtı bir örnek. Kolay bir örnek. Bebek örgü modellerinde ve daha birçok örgüde kullanabileceğiniz bir örnek. Modelin yapılışını ayrıntılı bir şekilde videoda bulabilirsiniz. Kolay örgü modelleri anlatımlı örnekler örgüye yeni başlayanlar için çok ideal. Hem örgüyü yeni öğrenip hemde örnekli modeller örmek isteyenler için iyi. Kolay örgü modeli videolu rende örneği yapılışı ile örgülerinize başlayabilirsiniz. Oldukça kolay bir model ve şişle yapılan bir örgü. Tabi ağır örgü modelleri, renkli örgü modelleri gibi daha çok modelin anlatımı, yapılışı mevcut. Kimi videolu tariflerin kimi de yazılı , fotoğraflarla anlatımlı modeller. Şiş ile kolay örgü modellerinden daha fazla model anlatımı için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. Herkese hitap edecek model anlatımını bulabilirsiniz. Şimdi hazırsanız çıtı pıtı örgü modelleri yapılışına geçelim.

Kolay Örgü Modelleri Şiş

Hasır örgü yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Bebek örgülerinde kullanacaksanız onların tenine zarar vermeyecek ipleri tercih ederek örebilirsiniz. Pamuklu ipler, bebe yünleri kullanabilirsiniz. Orta kalınlıktaki bir bebe yünü için 3 – 3.5 mm şişler kullanabilirsiniz. Şiş ölçüleri kullanacağınız ipin kalınlık ve inceliğine göre değişecektir. Aldığınız ipin üzerinde bulunan etikette şiş veya tığ ölçüleri yazar. O ölçülerden birini tercih edebilirsiniz. Çıtı pıtı örgü modelleri yapılışı ters ve düz örgüden oluşuyor. Modeli arka yüzden kuruyoruz.

Şişimize ilmekleri atıyoruz. Lastik örüyoruz. Arka kısım için 1 düz 1 ters örüyoruz. Ön yüze geçiyoruz. Kenar ilmeğini aldıktan sonra 3. ve 4. ilmeğin arasındaki boşluktan şişi batırıp ilmek alıp sol şişe takıyoruz. Ve ondan sonra gelen ilmekle birlikte örüyoruz. 1 ters 1 düz örüyoruz. Bu işlemleri sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

Çıtı Pıtı Örgü Modelleri

Şimdi bu güzel örneğin nasıl yapıldığını videolu olarak görelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler