Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çocuk Hırka Yapılışı

Örgü modellerinden bugün rengiyle modeliyle çok güzel bir hırka anlatımı hazırladık. Daha öncelerde şal yaka erkek hırka yapılışı paylaşmıştık. Çok sevilmiş çok beğenilmişti. Şimdi benzer tarzda erkek çocukları için şişle örülen bir hırka hazırladık. Her renkle harika duracak bir hırka. Anneanneler, babaanneler örmeye başladılar bile. Hadi sizde başlayın. Hırka gözünüzü korkutmasın. Daha önce birçok farklı modelde kullandığımız örnekleri kullanacağız. Y burgu örgü modeli, haraşo örgü modeli, burgu örgü modeli kullanıyoruz. Bebek hırkalarına, erkek bebek örgü modellerinde çok kullandığımız örneklerden. Boyunluklar, şapkalar, yelekler, pantolonlar örüyoruz. Şimdi çocuk hırka yapılışı anlatımına geçelim. Eminim çok beğeneceksiniz.

Erkek Bebek Hırka Modelleri Anlatımlı

Önünde düğmeleriyle, rengiyle, modeliyle göz kamaştıran bir hırka. Çocuklarımız severek keyifle öreceğimiz örneklerden. Hırkada kullanılan düğme tekniklerini, örgü yaka tekniğini farklı modellerle harmanlanmış el örgü hırka modellerinde kullanabiliriz.

Çocuk Hırka Yapılışı

Örgü tasarım Işıl Hanımın ellerinden çıkan güzel hırkanın anlatımını videolu olarak hazırladık. Hırkada hardal sarısı renkte nako elit baby ip kullanıyoruz. Şiş olarak 3,5 mm tercih ediyoruz. Şişe ilk olarak 40 ilmek atarak başlıyoruz. 24 diş haraşo örüyoruz. Sonra videodaki gibi örmeye devam ediyoruz. Önler tamam. Arka kısım için 70 ilmek atıyoruz. 24 diş haraşo örüp videodaki gibi örüyoruz. Kollar için ise 48 ilmek atarak başlıyoruz. Yakayı ilmek toplayarak yapıyoruz. Model çok güzel örgü yelek modelleri olarak da tamamlayabilirsiniz.

Hırka 1,5 – 2  yaş için uygun. İlmek sayıları ayarlanarak her yaş için örülebilir. Eğer hazırsanız tüm anlatımını yani çocuk hırka yapılışını videolu olarak izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler