Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yazlık Bebek Hırkası Örgü

Bebek örgü modellerinden çok hoş bir hırka yapılışı hazırladık. Bebek yelek modelleri, örgü roba modelleri olarak da kullanabiliriz. Roba olarak ördüğümüzde altına kumaş geçirerek üstü örgü altı kumaş elbise modellerinden yapabiliriz. Yazlık bebek hırkası örgü modeli için pamuklu ipler, merserize ipler, keten ipler kullanabiliriz. Tığ işi örgü modelleri, şiş örgü modelleri, motifli örgülerle bebeklerimiz için çok güzel örgüler örebiliriz. Motifli bebek hırkası yapılışı çok hoş bir örnek. Sevdiğimiz ve birçok örgü modelinde kullandığımız tığ işi örnekle oluşuyor. Örgü bebek yeleği anlatımlı model tığla ördüğümüz kolay yazlık örgü modellerinden. Birçok farklı renk düzeniyle keyifle örebilirsiniz. Şemalı ve videolu anlatımıyla modelin detaylarına geçelim.

Yazlık Bebek Hırkası Nasıl Örülür?

Mont gibi duran ceket gibi duran bebeklere çok yakışacak tarz hırka yapılışı hazırladık. Videolu anlatımla yazlık bebek hırkası örgü örneği zincir sayıları ayarlanarak her yaşa göre uyarlanabilir. İnci düğmeler, tahta düğmelerle hırkayı tamamlayabilirsiniz. Şimdi yazlık bebek hırkası örgü modelinin şemasına göz atalım.

Yazlık Bebek Hırkası Örgü 9

Uzun çizgiler trabzan, daireler zincir anlamına geliyor. Böylece örmek istediğimiz bedene göre yaşa göre zincir sayısını ayarlayarak üstteki şemayı uyarlayabiliriz.

Yazlık Bebek Hırkası Örgü

Yazlık Bebek Hırkası Örgü 4

Yazlık Bebek Hırkası Örgü 1

Yazlık Bebek Hırkası Örgü 2

Yazlık Bebek Hırkası Örgü 3

Yazlık Bebek Hırkası Örgü 6

Yazlık Bebek Hırkası Örgü 5

Yazlık Bebek Hırkası Örgü 8

Yazlık Bebek Hırkası Örgü 7

3 farklı renkle hırkanın duruşuna göz attık. Her renkle de muhteşem olmuş. Hem sizlere renk seçiminde de fikir verecek çalışma olmuş. Son olarak ise bu güzel hırkanın nasıl örüldüğünü izleyelim.

Kaynak : https://patronescrochetmajovel.com/crochet-chaqueta-verano-ganchillo

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler