Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Ajurlu Zikzak Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Yine birçok örgüde kullanacağınız çok şık bir model. Yapılışını sizlere ayrıntılı olarak vereceğiz. Takıldığınız bir yer olursa sormaktan çekinmeyin. Örgü kazak modellerinde kullanabilirsiniz.Battaniye modellerinde kullanabilirsiniz. Ajurlu yelek modelleri arıyorsanız bu örneği tercih edebilirsiniz. Birçok örgüde kullanabilirsiniz. Çok sevilen modellerimiz arasında haraşo örgü modeli de var. Yine birçok örgüde kullanabilirsiniz. Çimen örgü modeli de kolay ve sevilen bir örnek. Delikli örgü modelleri de şiş örgü modelleri arasında güzel ve şık duran modellerden.

Ajurlu Zikzak Örgü Modeli Yapılışı

Videolu, Ajurlu Zikzak Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modeli şişe 6 ve katları ilmek atarak başlıyoruz. Ve model 8 turun tekrarından oluşuyor.

1.tur: 3 ilmek düz olarak örelim. 2 ilmeği birlikte düz olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. 1 ilmek düz olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

2.tur : 2 ilmek ters olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. 2 ilmek birlikte ters olarak örelim. 2 ilmek ters olarak örelim. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

3.tur : 1 ilmek düz olarak örelim. 2 ilmek birlikte düz olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. 3 ilmek düz oralar örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

4.tur : 4 ilmek ters olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. 2 ilmek birlikte ters olarak örelim. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

5.tur : 1 ilmek düz olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. 1 ilmek örmeden kendimizden taraftan batarak diğer şişe alalım. Aynı şeklide 1 ilmeği daha örmeden alalım. Sağ işe alıp bu 2 ilmeği birlikte düz olarak öremlim.  ( ilmeklerin yönlerini değiştirerek ördük. ) 3 ilmek düz olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

6.tur : 2 ilmek ters olarak örelim. 2 ilmeği kendimizden taraftan batarak örmeden tek tek diğer şişe alım. ( ilmeklerin yönlerini değiştiriyoruz. ) Daha sonra bu iki ilmeği birlikte ters olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayıp 2 ilmek ters olarak örelim. Sıra sonuna katar bu işlemi devam ettirelim.

7.tur : 3 ilmek düz olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. 1 ilmek örmeden kendimizden taraftan batarak diğer şişe alalım. Aynı şeklide 1 ilmeği daha örmeden alalım. Sağ işe alıp bu 2 ilmeği birlikte düz olarak örelim. 1 ilmek düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

8.tur : 2 ilmeği tek tek kendimizden taraftan batarak diğer şişe alalım. Sonra bu ilmekleri birlikte ters olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. 4 ilmek ters olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Model bu 8 turun tekrarından oluşuyor. Şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Kaynak : http://www.knittingstitchpatterns.com/2014/09/zig-zag-lace-2.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler