Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Çimen Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Şimdi sizlerle paylaşacağınız örgü modelinin farklı birkaç ismi var. Ot örgü modeli olarak geçiyor, fıstık örgü modeli olarak geçiyor, çimen örgü modeli olarak geçiyor. Her isme de uyan bir model. Sizlerle ot örgü modeli yapılışı yelek modeli paylaşmıştık. Örgü yelek modelleri ve yapılışlarına daha önceki yazımızdan ulaşabilirsiniz. Şiş örgü modelleri olarak güze bir örnek. Her örgünüzde kullanabilirsiniz. Bebek örgü yelek modellerinde güzel duruyor. Battaniye modellerinde , atkı şapka modellerinde de kullanabilirsiniz. Yapılışı kolay bir model. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımızda kolayca yapabilirler.

Çimen Örgü Modeli Yapılışı

Modele 4 ve katları +2 ilmek sayısı ile başlıyoruz. Çimenleri aradan ilmek alarak yapıyoruz. Örgü modelleri ve yapılışlarına uyguyabilirsiniz. Birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Videoda modeli nasıl yapıldığı ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz.

İlmekler birbiri arasına gelerek yapılıyor. İsterseniz üst üste gelecek şekilde de ayarlayabilirsiniz. Şiş örgü modelleri arayanlar , modelli olsun diyenler ve kolay bir örgü ile örgüye yeni başlayanlar için güzel bir örnek. Yapılışını videolu bir şekilde ayrıntılı bulabilirsiniz. Takıldığınız bir yer olursa sormaktan çekinmeyin. Elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler