Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Hırka Modelleri Anlatımlı

Örgüye yeni başlayanlar için kolay ve şık bir hırka yapımından bahsedeceğiz. Tüm bedeni hep birlikte örüyoruz. Ve kol kısımlarına geldiğimiz zaman ayrım yaparak örüyoruz. Bebek hırka modellerini istediğiniz yaş grubuna göre örebilirsiniz. Zincir sayısını ayarlayarak. Tığ işi hırka modelleri ve yapılışlarını istediğiniz renklerde ve üzerine istediğiniz örgü süsleme sanatı , örgü aplike modelleri ile süsleyebilirsiniz. Turuncu renkle ve örgü tilki yapımı aplike ile şık bir hırka yapıyoruz. Erkek çocuk kazak modelleri yapılışı olarak yapabilirsiniz.

Tığ İşi Bebek Hırkası Yapımı Resimli Anlatım

Bu ölçüler 5 yaş bir çocuk için uygun. Kullanacağınız sayılar , ölçüler ipliğin kalınlık ve inceliğine göre değişebilir.

80 + 2 zincir çekerek başlayalım. 3. zincir üzerine batarak tüm zincirler üzerine trabzan yapalım. 3 zincir çekelim ve dönelim. Tekrar tüm trabzanlar üzerine trabzan yapalım. Bu şekilde 36 sıra örelim. Daha sonra resimdeki gibi çocuğunuzun bedenine göre sırt ve ön ayrımlarını yaparak örelim. Eksiltmeleri 2 trabzanın bizden tarafta olan ilmeklerine batarak aynı anda örerek yapıyoruz.

Tığ İşi Hırka Modelleri Anlatımlı

Tığ İşi Hırka Modelleri Anlatımlı 1

Beden kısmı tamam olduğuna göre kollara başlayabiliriz. Kol için 25 zincir çekerek başlıyoruz. Tüm zincirlerin üzerine trabzan yapıyoruz. Daha sonra 18 tur artırma ve eksiltme yapmadan örüyoruz. 18. turdan sonra 2 şer artırma yaparak örmeye devam ediyoruz. 1 sıra artırma yapıyoruz. 1 sıra aynı sayıda örüyoruz. Bu şekilde 26. turda sayı 30 oluyor. 27. ve 35. turlar arasını 30 trabzan olarak örüyoruz. Daha sonra kenarlardan tekrar eksiltme yapıyoruz ve 26 trabzana iniyoruz. 3 tur bu şekilde örüyoruz. Daha sonra örgüyü bitiriyoruz.

Tığ İşi Hırka Modelleri Anlatımlı 9

Ve kolları hırkaya dikiyoruz.

Tığ İşi Hırka Modelleri Anlatımlı 2

Hırkanın tüm parçalarını birleştirdikten sonra ön kısımlardan ilmek toplayarak birkaç sıra sık iğne örüyoruz. Burada erkek ve kıza göre düğme iliklerini de yapmayı unutmuyoruz.

Tığ İşi Hırka Modelleri Anlatımlı 3

Ve cepleri örüp dikiyoruz.

Tığ İşi Hırka Modelleri Anlatımlı 4

Hırka neredeyse hazır. Daha sonra ceplerin olduğu kısma beğendiğimiz bir aplike modeli örüp dikiyoruz.

Tığ İşi Hırka Modelleri Anlatımlı 8

Tığ İşi Hırka Modelleri Anlatımlı 5

El emeği hırkamıza kendi etiketimizi basıp çocuklarımıza giydiriyoruz.

Tığ İşi Hırka Modelleri Anlatımlı 7

Tığ İşi Hırka Modelleri Anlatımlı 6

Kaynak : http://www.creachick.nl/2016/10/vossenvest-haken/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler