Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

15 Dakikada Hasır Sepet Nasıl Yapılır?

Şahane bir sepet tarifi daha. Sepeti 15 dakikada tamamlıyoruz. Bunun için halat iplere ihtiyacımız olacak. Sonra sıcak silikon veya güçlü bir yapıştırıcıya. Sonda adım adım hasır sepet modellerini yapabileceğiz. Dilerseniz yoğurt kovası, peynir kutusu, boya kutusu  varsa elinizde dış kısmını hasır iplerle kaplayabilirsiniz. İçine desenli pamuklu kumaşlar, çuval bezleri yerleştirebilirsiniz. Çok güzel olur. Sepeti istediğiniz boyutlarda çalışabilirsiniz. Tabi şunu unutmamak gerekir. Sepetlerin boyutları değiştiğinde sepeti yapma zamanı da değişecektir. Boyutları değiştirerek hasır oyuncak sepeti, hasır hattan çamaşır sepeti yapılışı, ekmek sepeti, piknik sepeti gibi birçok model çalışabilirsiniz.

Hasır sepet modellerini adım adım nasıl yapıldığını izleyeceğiz. Sonrasında evimizin dilediğimiz köşesinde kullanacağımız şahane bir sepetimiz olacak. Örgü sepet modellerinde yine farklı modeller ararsanız önceki içeriklerimizi de inceleyebilirsiniz. İçerikler arasında süper modeller var. Mesela ikea hasır sepet yapımı var. Ev dekorasyonunda çok tercih edilen sepet modellerinden. Kolay dokuma sepet yapılışı pamuklu makrome ve hasır iplerle yapılan örneklerden. Şimdi yine halat iplerle yaptığımız modele geçelim. 15 dakikada hasır sepet nasıl yapılır izliyoruz.

Halattan Kolay Sepet Yapılışı

Kare, yuvarlak, oval… Birçok modelde birçok boyutta kolay sepet modellerini yapabiliriz. Birazdan ister kapaklı ister kapaksız halatlarla yaptığımız sepetin yapılışını izleyeceğiz. Sepeti çok kısa sürede tamamlıyoruz. Sepetimiz için seçtiğimiz kalınlıklarda halat ipe ihtiyacımız olacak. Sıcak silikon kullanacağız. Evimiz için hazırlayacağımız basit kendin yap projelerinden. Sepeti makrome modelleriyle, püsküllerle, dantellerle veya deniz kabukları, boncuklarla süsleyebilirsiniz.

15 Dakikada Hasır Sepet Nasıl Yapılır?

15 Dakikada Hasır Sepet Nasıl Yapılır? 1

Hemen 15 dakikada hasır sepet nasıl örülür izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler