Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Bebek Hırka Modelleri Anlatımlı

Yelek modelleri, hırka modelleri olarak yapabileceğiniz çok güzel bir örnek. Tarifini sizlere aşama aşama fotoğraflarla anlatmaya çalışacağız. Bebek örgü modellerinden yaza uygun bir model diyebiliriz. Serin yaz akşamlarında, sonbaharda kullanabilir. Kış için pek uygun değil. Hırkanın ayrıntılı yapılışına ulaşmak isterseniz kaynak bölümünde bulunan linklerden ulaşabilirsiniz. Burada sadece fotoğraflı olarak paylaşacağız. Zincir ve trabzanlardan oluşan bir hırka. Kol kısımlarını örmeden bırakırsanız tığ işi bebe yelek modelleri olur. Kol kısımlarını örerseniz tığ işi bebek hırka modelleri anlatımlı örnek olur. Kol kısmını örmek sizin kararınız. Tek renk iplerle de örebilirsiniz, ebruli iplerle de. Kol ve yaka kısımlarını kurdeleler geçirerek süsleyebilirsiniz. Geçtiğimiz kış bebek yelek modellerinde şiş örgüde en çok örülen modellerden biri de mandalina dilimi bebek yeleği yapılışı idi. Yine kol ekleyerek hırkaya çevirebilirsiniz. Bebekler için bonbon şekeri örgü tarifi ile de çok şık yelekler, hırkalar örebilirsiniz.

Bebek Hırka Modelleri

Tığ ile örülmüş ister yelek isterseniz hırka yapabileceğiniz bir model. Zincir çekerek başlıyoruz ve üzerine trabzanlarla desenleri oluşturuyoruz. Bebe yünleri, pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Şimdi modelin sizlere şemasını vermek istiyorum.

Tığ İşi Bebek Hırka Modelleri Anlatımlı

Uzun çizgiler trabzan, daireler ise zincir. Tığda kullandığımız temel teknikler. Şimdi de hem tek renk iple hemde ebruli iple örülmüş modeli görelim.

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/5665631/post434601886/

https://agulhascoloridas.blogspot.com/2008/04/pap-do-casaquinho-de-bebe-croche.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler