Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Delikli Şiş Örgü Modeli Yapımı

Örgü bluz modelinde , şal modellerinde kullanacağınız güzel bir örnek. Örmesi de çok kolay. Tek turun tekrarından oluşuyor. Atkı modeli olarak ta kullanacağınız çok şık bir model. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız da kolaylıkla yapabilirler. Şiş örgü modellerine yeni başlayan arkadaşlar önce kolay modelleri tercih edebilirler. Böylelikle sıkılmadan örgü örebilirler. Zor modellerden başlayarak yapamadıklarında sıkılabilirler. Örgü örmek istemeyebilirler. Ama kolay modellerle örgünün keyfine varıp yavaş yavaş zor modellere ilerleyebilirler. Yabancı örgü modelleri videosu yayınladık. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz.

Ajurlu Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modele her zaman attığımız ilmek şeklinde değil de kenardan ilmek artırma şeklinde atıyoruz. Modeli kavramak açısından ilmek sayısını önce az tutalım. Daha sonra istediğiniz sayıda ilmek atarak başlayabilirsiniz. 14 ilmek atarak başlayalım.

1.tur : İlk ilmeği ters olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. Daha sonra 2 ilmeği birlikte ters olarak örelim. Şişe tekrar 1 kez ip dolayıp 2 ilmeği birlikte örelim. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

2.tur : İlk ilmeği ters olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayıp 2 ilmeği birlikte ters olarak örelim. Sıra sonuna kadar aynı işleme devam edelim.

Tüm işlem bu kadar. Tek turun tekrarından oluşuyor. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar aynı şekilde örmeye devam ediyorsunuz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler