Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Oklava Örgü Modeli Yazlık Dantel Bluz Yapımı

Daha önce sizlere bu modeli oklava örgü modeli olarak anlatmıştık. Bu modelden çok şık yazlık bluz örnekleri yapacağız. Aynı bluz içinde 4 farklı model kullandık. Sizde bu şekilde bildiğiniz örgü modellerini birleştirerek kendi tasarımlarınızı yapabilirsiniz.

Yazlık Oklava Örgü Modeli Bluz Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Pamuklu iplik
  • 4 mm tığ
  • Goblen iğne
  • Cetvel

Beden ölçülerinizi zincir sayısına göre ayarlayabilirsiniz. 100 zincir çekerek başlayalım. Üzerine bir sıra sık iğne yapalım. Şimdi bir cetvel alalım. Daha önce sizlere gösterdiğimiz gibi sık iğnelerin içinden ilmek alıp cetvele geçirelim. Tüm ilmekleri çıkarttıktan sonra dönüp ilmekleri 5 er 5 er toplayıp içine 5 sık iğne yapalım. Tüm sıra sonuna kadar. Aynı işlemi örnekte dilediğiniz sıra kadar tekrar edebilirsiniz.

Oklava örgü modeli yapılışı video :

Sıra geldi örneğin içinde kullandığımız düz ajurlu örgü modeli yapılışına. Bir önceki modelde yaptığımız gibi sık iğneler içinden ilmek çıkartarak cetvel üzerine takalım. Tüm ilmekleri tek tek alıp içinde iken bir sık iğne yapalım.

Düz ajurlu örgü yapılışı video :

Geldik çapraz örgü yapılışına. Çapraz örgüde de sık iğneler içinden cetvel üzerine ilmek toplayalım. İlmekleri 4 erli olarak cetvelden alalım. 3. ilmeği sık iğne ile alalım. İçine 1 sık iğne yapalım. Aynı şekilde 4. ilmeği alıp örelim. Şimdi önce 1. ilmek sonra 2. ilmeği alarak aynı şekilde örelim.

Çapraz örgü modeli yapılışı video:

Şimdide zincir örgü modeli yapılışına geçelim. Aynı şekilde cetvel üzerine ilmekleri alalım. Sol taraftaki 3. ve 4. ilmeği baştaki 1 ve 2 nin içinden geçirelim. İçinden geçirme işlemini sıra sonuna kadar tekrar edelim. Sonda kalan ilmekleri tek seferde ilmek alarak örüp dönelim. Arkadaki ilmeklere batarak 2 sık iğne yapalım.

Zincir örgü modeli yapılışı video:

Ve tüm modelleri yaptıktan sonra aşağıdaki gibi birleştirerek kendinize çok şık örgü bluz modeli yapabilirsiniz. Aynı modelle dikdörtgen şal modeli , örgü hırka modeli de yapabilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Videolu, Yazlık Dantel Bluz Yapılışı 2

Videolu, Yazlık Dantel Bluz Yapılışı 7

Videolu, Yazlık Dantel Bluz Yapılışı

Videolu, Yazlık Dantel Bluz Yapılışı 1

Videolu, Yazlık Dantel Bluz Yapılışı 5

Videolu, Yazlık Dantel Bluz Yapılışı 4

Videolu, Yazlık Dantel Bluz Yapılışı 3

Videolu, Yazlık Dantel Bluz Yapılışı 6

 

Kaynak: http://makemydaycreative.com/2015/08/07/fancy-broomstick-lace-stitches/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler